Emine Bulut'un katili Fedai Varan, 'haksız tahrik' indirimi istedi

Türkiye'yi ayağa kaldıran Emine Bulut cinayetinin faili eski eşFedai Varan, savcılık ifadesinde, haksız tahrik indirimi uygulamasından yararlamak istediğini belirtti. Emine Bulut'un katili Fedai Varan, güvenlik nedeniyle başka bir cezaevine götürüldü.


15 yaşındaki kızının gözleri önünde eski kocası tarafından katledilen Emine Bulut cinayeti  ilgili  Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı iddianamenin detayları ortaya çıktı. Savcı, sanık Fedai Varan'ın ‘haksız tahrik’ indiriminden faydalanmak için Bulut’u suçlayıcı ifade verdiğini  belirtti. Savcının iddianamede, sanığın haksız tahrik indirimi talebenin mahkemece reddedilmesini  istediğini kaydedildi.

Hürriyet’ten Musa Kesler’in aktardığı iddianameye göre sanık Fedai Varan, her ayın ilk ve son hafta sonları ile temmuz ayında çocuğuyla görüşebiliyordu. Dosyadaki WhatsApp mesaj kayıtlarındaki fotoğraflara göre en son 20 Ağustos’ta çocuk baba Fedai Varan’da yatılı kalıyordu. Savcıya göre bu durum, şüphelinin ‘çocuğuyla görüştürülmediği’ iddiasını yalanlar nitelikte. 

HAKSIZ TAHRİK GİBİ GÖRÜNSÜN DİYE

Savcının diğer değerlendirmeleri şöyle:

Şahitlerin ifadelerine göre Emine Bulut’un Fedai Varan’a yönelik herhangi bir hakareti olmadı. Sanık Varan işlediği cinayeti ‘haksız tahrik altında işlemiş gibi göstermek’ için Bulut’un kendisine hakaret ettiğini söyledi. Bulut, Varan ile kafede konuşmak istemesine rağmen, Varan onunla dışarıda konuşmak istedi. Çünkü cinayeti önceden tasarlamıştı. Cinayeti daha kolay gerçekleştirebileceği için Bulut’u kafe dışına çıkardı. Kaçınca da arkasından yakalayarak boğazını kesti. Bu eylemi “tasarlayarak ve canavarca hisle” gerçekleştirdi.
Varan daha önce de Bulut’a hakaret ettiği için hakkında dava açılmış. Şüphelinin suç işlemekten çekincesi olmaması sebebiyle mahkeme, sanık hakkında takdiri indirim uygulamasın.

Çocuğun yanında olacağını bilmesine rağmen, suç işleme kararlığında tereddüte düşmeyerek, çocuğun yanında maktülenin hayati bölgelerine birden çok kez bıçak darbesi vurmak suretiyle ‘canavarca hisle’ hareket ettiği...

VİDEOYU ÇEKEN GENCİN İFADESİ

Olaydan sonraki görüntüleri çeken ve gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan 19 yaşındaki B.Y. ise ifadesinde şunları anlattı: “İçeriyi tam göremiyordum. Sonra öldürülen kadını görünce bir tartışma olduğunu anladım. Olaydaki şüphelilerin tespit edilmesi konusunda polise yardımcı olmak için kayda almak istedim. Kadın kolonun arkasından kameranın görüş açısına girdiğinde elleri boğazındaydı. O ana kadar ne olduğunu anlamamıştım.”

FEDAİ VARAN BOLU'DAKİ CEZAEVİNE NAKLEDİLDİ 

Fedai Varan tutuklu bulunduğu Kırıkkale Hacılar F Tipi Cezaevi'nden alınarak, Bolu F Tipi Ceza İnfaz Kurumu'na nakledildi. (Evrensel)

Yorumlar:

Yorum Yaz