Avukat Köylüoğlu 'cinsel saldırı' suçundan tutuklandı

Hakkında cinsel saldırı suçlamaları bulunan İstanbul Barosu'na kayıtlı avukat Muhittin Köylüoğlu, dün gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.


İstanbul'da mesleğe yeni başlayan Öykü adlı stajyer avukat önceki gün, yanında çalıştığı ve babasının da avukatı olan Muhittin Köylüoğlu tarafından cinsel saldırıya uğradığını açıkladı.


Stajyer avukat, sosyal medyada "Can güvenliğimden endişe ediyorum. Arkamda durabilecek sizlerden başka kimsem yok. Lütfen sessiz kalmak istemiyorum. Ölmek istemiyorum” açıklaması yaptı.

Öykü'nün Twitter hesabından yaptığı açıklamaların ardından söz konusu avukatın başka kadın avukatlara dönük cinsel saldırılarının da olduğu da ortaya çıktı.Avukat Köylüoğlu suçlamalar üzerine dün gözaltına alındı, ofisi ve evi arandı. Köylüoğlu daha sonra sevk edildiği Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği'nce 'nitelikli cinsel saldırı suçu'ndan tutuklandı. 
Şikayetler hakkında soruşturma açıldı. Yapılan soruşturma sonuçlandırıldı ve disiplin kuruluna sevkedildi. Öykü’nün anlatımı için de re’sen soruşturma açılacaktır. Burası İstanbul Barosu... Burada bu tür olguların görmezden gelinmesi söz konusu olamaz.
Tweeti Alıntıla
Özlem Akarsu Çelik
@oakarsucelik
·
Stajyer avukatına cinsel saldırıda bulunan, bu suçu başka kadınlara karşı da defalarca işlediği anlaşılan avukat M.K. hakkında daha önce İstanbul Barosu’na şikayet dilekçesi veren kadınlar olmuş. Peki o dilekçelere ne oldu? @DURAKOGLU2016 @istbarosu twitter.com/MerhabaOyku/st
55
174
938

Yorumlar:

Yorum Yaz