Eğitim sistemini maymuna çevirdiler

İstanbul Maltepe İlçe Milli Eğitim emriyle (5,6,7,8. sınıf) öğrencilere dağıtılan kitaplara göre Darwin çocukken maymuna benzediği için evrimi bulmuş, Chaplin ise musevilerle gönül ilişkisinden dolayı Hitlere karşıymış.


Büyük Adım Yayınları tarafından yayımlanan Büyük Adım Biyografi dizisi adlı seri kitapların çocukların zihnini ilginç ifadelerle doldurduğu iddia edildi.

İstanbul Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü&rsquonün emriyle çocuklara dağıtılan bu kitapla ilgili Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası İstanbul 5 Nolu Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aydoğan, İstanbul Kartal Cumhuriyet Başsavcılığı&rsquona suç duyurusunda bulunuyor. Kitaplarda laikliğe aykırı, şiddet içeren, ayrımcı, küfürlü, cinsiyetçi kelimeler sıklıkla kullanılıyor.

DARWİN'İN MAYMUN TAKINTISI!

Örneğin Hafıza Defterine İsmini Yazdıranlar isimli kitapta Charles Robert Darwin&rsquoin evrim teorisini kendisine çocukken maymun denmesiyle ilintilendiriliyor: &ldquoKüçük Charles&rsquoin iki derdi vardır. Birincisi Yahudi&rsquodir ve kendini gizlemek zorundadır. İkincisi çıkık alnından, iri burnundan ve şekilsiz dişlerinden nefret eder. Gerçi herkes taşbebek gibi olmak zorunda değildir ama arkadaşlarının &ldquo maymun Charles &ldquo diye çağırlamarına çok alınır&hellip Darwin ileri yaşlarında bile çocukluk takıntılarını aşamaz.&rdquo Darwin&rsquoin evrime bakışı yine maymun sempatisi ile şöyle açıklanmış: &ldquoAncak Charles okuldan ziyade hayvanat bahçesine takılır, sabahtan akşama kadar maymunlara fıstık atar. Dersleri tekleyince kapının önüne koyarlar&rdquo

Birgün'ün haberine göre Hitler eleştirisiyle de bilinen efsane sinemacı Charlie Chaplin&rsquoin faşizme karşı tavrı da şu şekilde anlatılıyor: &ldquoBilirsiniz Amerika&rsquoda parayı bulanlar ya karılarını değiştirirler ya da yeni bir araba alırlar&hellip.Şarlo Musevilerle düşüp kalktığından olacak Nazilere karşı 'ikinci bir cephe' açar..&rdquo

FREUD ANASINA BAKMIŞ!

Sigmund Freud hakkında da şu tarz ifadelere yer verildi: &ldquoSigmund da onlara uyar ve annesine bile ( ki eve 19 unda kuma gelmiş genç bir kadındır) ters bakmaya başlar. Günde en az 20 Puro içer, her akşam alkol alır ve delicesine kokain çeker. Freud Psikanaliz uyguladığı bir meslektaşına ( Dr.Frink) &ldquokarından ayrıl ve git sevdiğini baştan çıkar&rdquo diyecek kadar arızalıdır&hellip &hellipMesela İslam ülkelerinde intihar da cinayet de yok denecek kadar azdır. İstatistikler Freud&rsquou kesinlikle yalanlar ve bilimsel çalışmalar teoriyi kaldırıp çöpe atarlar....

EĞİTİM-SEN'DEN SUÇ DUYURUSU

Eğitim Sen Şube Başkanı Mehmet Aydoğan, &ldquoÖnsözde işaret edilen ve örnek alınması istenenler kitaplar okunduğunda henüz 10-13 yaş aralığındaki çocuklara milli eğitim aracılığıyla okutulan kitapların  içeriğinde bulunan ayrımcı ifadeler ve nefret söylemi dolayısıyla,  yazar ve kitabının dağıtılmasından sorumlu olan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunma zorunluluğu doğmuştur&rdquo dedi.

MİLLİ EĞİTİMDEN KİTAP DAĞITIM EMRİ

Maltepe Milli Eğitim Şube Müdürü Muzaffer Doğan imzalı emir yazısında &ldquoMaltepe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Müdürlüğümüze bağlı Ortaokul(5,6,7ve8. Sınıf) öğrencilerine &ldquoBüyük Adım Yayınlarına&rdquo ait kitap ile ayraç ve maddi durumları iyi olmayan öğrencilere 400 adet çanta dağıtımı Müdürlüğümüzce yapılacaktır&rdquo ifadeleri yer aldı.(birgün.net)

Yorumlar:

Yorum Yaz