Erdoğan'dan Öğrenci kredisi ve bursu 550 lira olacak sözü

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğanı "Öğrencilerimize verdiğimiz öğrenim kredisi ve burslar Ocak ayında yüzde 10 artışla 500 liradan 550 liraya çıkacak." dedi.


AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin haftalık grup toplantısında konuşma gerçekleştiriyor.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başlarından şöyle:

17 yıllık döneme baktığımızda gerçekten göz kamaştırıcı bir tabloyla karşılaşıyoruz. Vesayet odakları AK Parti’nin varlığını ve iktidarını uzun süre kabullenemediler.

Bugün bile ellerine imkan geçse AK Parti’yi yerle yeksan etmek isteyeceklerinden hiç şüpheniz olmasın.

Vesayet güçleri ülkeyi yönetmemizi engellemeye çalışmasının yanında bir sembol olarak gördükleri cumhurbaşkanlığını da bize seçtirmek istemediler. Bunu milletimizi hakem tutarak seçtik.

2013’ten bu yana giderek artan saldırganlık sürecini yaşadık. Gezi olaylarında sokaklarda terör estirildi.

Türkiye'yi terör örgütleri vasıtasıyla kuşatmayı planlayanlara cevabımızı teröristlerin doğrudan inlerine girip tepeleyerek verdik. Hem sınırlarımız içinde hem sınırlarımız dışında ülkemize doğrultulan bir silah varsa üzerine gidip imha etmeye devam ediyoruz.

Eğitim hükümetlerimizin bütçelerinde hep ilk sıralarda yer aldı. Üniversite öğrencilerimize buradan bir müjde vermek istiyorum. Öğrencilerimize verdiğimiz öğrenim kredisi ve burslar Ocak ayında yüzde 10 artışla 500 liradan 550 liraya çıkacak.

Yorumlar:

Yorum Yaz