Otizmli çocukların yuhalanmasına gözyuman okul müdürü ve yardımsı görevden alındı

Milli Eğitim Bakanlığı,Aksaray'da otizmli çocukların yuhalanmasına gelen tepkiler sonrası okulun müdürü ve yardımcısının görevden alındğını açıkladı.


Aksaray'da otizmli çocukların yuhalanmasına gelen tepkiler sonrası okulun müdürü ve yardımcısı görevden alındı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Aksaray'da otizmli öğrencilerin yuhalanması olayında sorumluluğu görülen okul müdürü ve yardımcısının yöneticilik görevinden alındığını duyurdu.
 
Otizmli öğrencilere ayrımcılık yapıldığı iddialarıyla gündeme gelen Aksaray Mehmetçik İlköğretim Okulu'nun müdür ve müdür yardımcısı yöneticilik görevlerinden alındı

Otizmli çocukların okulda eğitim gören diğer öğrencilerin 'psikolojisini kötü etkilediğini' ve ayrımcılık yapıldığını savunan bazı velilerin başvurusu üzerine okul idaresinin ve Aksaray Valiliği'nin harekete geçmişti. 

Okulda otizmli çocukların sınıfının kapatılması için protestolar yapıldığı iddiaları sosyal medyanın gündemine oturmuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili BBC Türkçe'ye yaptığı açıklamada, okul müdürü hakkında soruşturma başlatıldığını ve Aksaray Mehmetçik İlköğretim Okulu'ndaki 'Otistik Öğrenci Sınıfları' tabelasının kaldırıldığını açıklamıştı. 

Yorumlar:

Yorum Yaz