Mobbing sonucu ölüme yol açmakla suçlanan Milli Eğitim Müdürü görevden alındı

Mobbing sonucu ölüme sebebiyet vermekle suçlanan Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, görevden alındı. Töre'nin yerine Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay atandı.


Sınav usulsüzlüğü ve buna karşı çıkan Muğla Olgunlaşma Enstitüsü Müdür Vekili Hüdayi Baş'ın kalp krizinden ölümüyle ilgili suçlanan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre görevden alındı.Hüdayi Baş 8 Eylül 2020'de geçirdiği kalp krizi sonucu öldü. İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’nin, Baş’tan enstitüye sınavla alınacak kişilerin listesinde usulsüzlük yapmasını istediği, bu isteği yerine getirmediğinde de ‘istifa et’ baskısına maruz kaldığı ve bu yüzden kalp krizi geçirdiği iddia edildi.

İKİ MÜDÜR HAKKINDA DAHA SORUŞTURMA İZNİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından söz konusu sınava ilişkin inceleme başlatılırken, Töre hakkında taksirle ölüme sebebiyet vermek gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Muğla Valiliği, MEB Maarif Müfettişleri tarafından düzenlenen ön inceleme raporunun ardından Töre ile birlikte Baş’a baskı uyguladığı belirtilen Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Kaya ve Menteşe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammer Cihan hakkında da soruşturma izni verildi.

Görevden alınan Töre’nin yerine Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay atandı.EMRE ÇAY KİMDİR?

Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde doğan Emre Çay, ilk ve Orta öğrenimini Kırıkkale’de, lise öğrenimini ise Samsun'da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü´nden mezun olan Çay, Marmara Üniversitesi Türkçe Eğitimi alanında yüksek lisans yaptı.2007'de İstanbul-Bağcılar Sancaktepe İlköğretim Okulu’nda Türkçe öğretmeni olarak mesleğe ilk adımını atan Çay, 2012-2016 yılları arasında Bağcılar Münir Nurettin Selçuk Ortaokulu’nda Müdür Yardımcılığı ve Okul Müdürlüğü görevini yürüttü. Daha sonra Beylikdüzü Sevim Çuhadaroğlu Ortaokulu’nda Okul Müdürü olarak görev yapan Çay, Pervin Tören'in görevden alınmasının ardından yerine Muğla İl Milli Eğitim Müdürü olarak atandı.  (dha)


Yorumlar:

Yorum Yaz