El Kaide Facebook ta

ABD yönetimi tarafından hazırlanan bir rapora göre, El Kaide gibi örgütler dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi Facebook un müdavimlerinden


ABD yönetimi tarafından hazırlanan bir rapora göre, El Kaide gibi örgütler 10_dunya_elkadire_useme_bin_ladin.jpgdünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi Facebook un müdavimlerinden, zira bu örgütler Facebook tan en çok yararlananlar arasında bulunuyor.

Rapora göre, El Kaide gibi örgütler sosyal paylaşım sitesini kullanarak bilgi paylaşımı yapıyor, yeni üyeler topluyor ve radikal propogandalarını yayıyor. Raporda kullanıcıların bomba yapımı tarifleri ve makineli tüfeğin nasıl kullanılacağına dair dersleri bile paylaştıkları belirtiliyor.

Rapora göre, bu örgütler sitenin sunduğu forum ve video paylaşımı imkanlarından yararlanıyor ve Taktik Atıcılık ve AK-47 nizi Nasıl Kullanacağınızı Öğrenin gibi videolar paylaşılıyor. Bu videolar 2 binden fazla üyesi bulunan radikal İslamcı bir Facebook sayfasında yer alıyor.

İç Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan "Sosyal Paylaşım Sitelerinin Teröristlerce Kullanımı: Facebook Örneği" başlıklı rapor, Fox News televizyonu tarafından yayınlandı.

Fox News e değerlendirmede bulunan güvenlik uzmanları, "terör gruplarının başka şekilde ulaşmaları zor olan ABD ve diğer Batılı ülkelerdeki insanları radikalleştirmenin bir yolu olarak siteden yararlandıklarını" belirtti.

Yorumlar:

Yorum Yaz