Vatikan kadınların özgürlüğüne dokundu!

Vatikan’ın resmi gazetesi Osservatore Romano Dünya Kadınlar Günü nün ertesinde kadınları kızdıracak açıklamalara imza attı


vatikan.jpgVatikan’ın resmi gazetesi Osservatore Romano Dünya Kadınlar Günü nün ertesinde kadınları kızdıracak açıklamalara imza attı. Gazete, çamaşır makinesinin, kadınların özgürlüğünde doğum kontrol hapı ya da dışarda çalışmaktan daha büyük rol oynadığını ileri sürdü.

Yazıda, 20 nci yüzyılda kadınların özgürlüğüne kavuşmasına en önemli rolü ne oynadı? sorusu soruldu. Gazete, bunu büyük bir tartışma konusu olduğunu ve pek çok cevap verildiğini ileri sürdü.

Osservatore Romano Bazıları bunun doğum kontrol hapı olduğunu söylerken, bazıları da kürtajın serbest bırakılması ya da ev dışında çalışabilmek olduğunu savunuyor. Hatta bazıları daha da ileri giderek çamaşır makinesi diyor diye yazdı.

Katolik Kilisesi doğum kontrol hapının kadınların hayatını nasıl değiştirdiğini asla kabul etmedi.
Papa Benedict dünyadaki 1.1 milyar Katoliğin ruhani lideri olduktan sonra doğum kontrolünü kınayan dini bir belge yayımladı ve eczanelere de ertesi sabah bu tür hapların satışını reddetmeleri için çağrıda bulundu. Osservatore Romano gazetesi bununla da yetinmeyerek çevre kirliliği ve erkeklerin kısırlaşmasından doğum kontrol hapını sorumlu tuttu.

Yorumlar:

Yorum Yaz