FED Başkanı'ndan kadın ve azınlık açılımı

Amerikan Merkez Bankası (FED) Başkanı Janet Yellen, kadınlar ve azınlıkların ekonomistler arasındaki oranının düşük olduğuna dikkati çekerek, Ekonomi mesleğindeki çeşitliliğin artması için farkındalık yaratmaya çalışıyorum dedi.


 
Amerikan Merkez Bankası (FED) Başkanı Janet Yellen, kadınlar ve azınlıkların ekonomistler arasındaki oranının düşük olduğuna dikkati çekerek, "Ekonomi mesleğindeki çeşitliliğin artması için farkındalık yaratmaya çalışıyorum" dedi.
 
 
Fed Başkanı Yellen, American Economics Association ve Fed iş birliğinde Washington'da düzenlenen "Ekonomi Mesleğinde Çeşitlilik" konulu konferansta konuştu. Fed'in 100 yıllık tarihindeki ilk kadın başkan olan Yellen konuşmasında, "1977'de Fed'e ilk katıldığımda buradaki birkaç kadın ekonomistten biriydim. O günden bu yana Fed'de çeşitlilik adına büyük kazanımlar elde edildi. Fed, bu alanda daha ileriye gitmekte kararlı" ifadelerini kullandı.
 
Yellen, ülkelerin çeşitlilikle kalkındığını ve bunun ekonomi mesleği için de geçerliliğini koruduğunu söyleyerek, Fed çalışanları arasındaki çeşitliliğin artırmasının kendisi için bir öncelik olduğunu belirtti. Fed'in Yönetim Kurulu ve Federal Açık Piyasa Komitesinin (FOMC) farklı görüş ve pespektifler sayesinde daha iyi kararlar aldığını vurgulayan Yellen, konferansın ekonomi mesleğindeki çeşitliliği artırma fırsatlarını değerlendirmek için önemli bir fırsat olduğunu da sözlerine ekledi.
 
 

Yorumlar:

Yorum Yaz