ABD son 24 saatteki Covid-19'dan ölümler, Türkiye'deki toplam can kaybından da çok

Corona virüsü salgınından en çok etkilenen ülke olan ABD'de güncel ölü ve vaka sayısı açıklandı. Johns Hopkins Üniversitesi verilerine göre, ülkede son 24 saatte 2 bin 701 artarak 45 bin 75'e yükseldi.


Türkiye'de corona virüs pandemisi nedeniyle 41 günde toplam 2 bin 259 kişi yaşamını yitirirken, ABD'de sadece son 24 saatte 2 bin 701 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. ABD toplam virüse yakalanan hasta sayısı bakımından da Türkiye'yi nerdeyse 10'a katladı.

ABD merkezli Johns Hopkins Üniversitesi'nin (JHU) corona virüsü verilerini paylaştığı haritaya göre, ülkede vaka sayısı 825 bin 306’ya yükseldi.

Öte yandan ABD’de corona virüsü salgınının ilk görüldüğü günden bu yana 4 milyondan fazla test yapıldığı belirtildi.

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da düzenlediği günlük basın toplantısında ABD Senatosu'nun ekonomiye ve hastanelere destek amacıyla kabul ettiği 484 milyar dolarlık ek paketi memnuniyetle karşıladığını belirterek Temsilciler Meclisi'ne  ‘'Tasarıyı geçirin'' çağrısında bulundu.

VOA Türkçe’de yer alan habere göre Trump, ayrıca açıklamasında ”ABD, corona virüsünden ölüm oranlarının en düşük olduğu ülkelerden biri'' dedi. Trump, ‘'Amerika’yı yeniden faaliyete geçiriyoruz. 20 eyalet bu konuda epey hızlı ilerliyor” diye konuştu.

Yorumlar:

Yorum Yaz