Arjantin’in 'Cumartesi Anneleri'nden HDP'lilere gözaltı ve tutuklamalara tepki

Arjantin'de kayıplar için yaptıkları eylemleri korona virüs salgını nedeniyle online-buluşma şeklinde sürdüren laza de Mayo Annelerinin öncü kadınlarından Nora Cortiñas HDP ile dayanışma mesajı verdi.


"Kürt halkı ve gözaltı operasyonlarının hedefindeki HDP ile dayanışma içindeyim" ifadesini kullandığı Plaza de Mayo Annesi Nora Cortiñas yayınladığı mesajında  HDP ile dayanışma içinde olduklarını vurguladı.

HDP'nin resmi internet sitesinde yer alan habere göre, Arjantin’de Plaza de Mayo annesi Nora Cortiñas, kayıplar için yaptıkları eylemleri Korona Virüs nedeniyle bir süredir online buluşma şeklinde sürdürdüklerini belirtti.

Plaza de Mayo Annelerinin bu haftaki etkinliğinde konuşan Cortiñas, Kürt halkı ve gözaltı operasyonlarının hedefinde olan HDP ile dayanışma içinde olduğunu ifade etti.

 HDP’lilere yönelik toplu tutuklamaları kınayan Cortiñas ayrıca Türkiye’nin Suriye ve Irak'taki Kürt bölgelerini bombalama politikasını ve Türk devletinin Rojava Devrimi'ne karşı paralı askerleri kullanmasını da eleştirdi. (Kaynak: hdp.org.tr)

Yorumlar:

Yorum Yaz