WHO: Dünya'da Covid-19'dan can kayıpları 1 milyon 39 bine yaklaştı

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Acil Durum Komitesi Başkanı Dr. Michael Ryan, dünya nüfusunun yüzde 10'unun koronavirüse yakalandığını tahmin ettiklerini açıkladı. Türkiyle toplam vaka sayısıyla Dünya'da 20'inci, can kayıpları bakımından ise 22'ci sırada yer alıyor.


WHO'nun koronavirüsle ilgili iki gün sürecek yönetim kurulu toplantısında konuşan WHO Acil Durum Komitesi Başkan Dr. Michael Ryan, verilerin şehir ve kırsal ile farklı gruplar arasında değişebileceğini, ancak bu durumun dünyanın büyük çoğunluğunun halen tehlike altında olduğuna işaret ettiğini söyledi.WHO'nun 6 Ekim (bugün) saat 10.27 itibariyle  resmi internet sitesinde açıklanan verilere göre, dünyada  koronavirüs vaka sayısı 35 milyon 275 bini bulurken pandemiden ölümler ise 1 milyon 038 bin 534 olarak  belirlendi.

TÜRKİYL TOPLAM VAKA SAYISINDA 20'İNCİ, CAN KAYIPLARINDA 22'İNCİ SIRADA

WHO'nun türkiye ile ilgili tablosu ise şöyle:Dünya Sağlık örgütü'nün hazırladığı toplada; Türkiiye toplam vaka sayısı sıralamasında dünyada 20'inci sırada yer alırken, Covid-19'dan ölümlerde ise 22. sırada bulunuyor.

Ryan, pandeminin büyümeye devam ettiğini; ancak bir yandan yayılmasını engelleyecek önlemlerin ve kurtarılan hayatların da arttığını dile getirdi.

"Birçok ölüm engellendi ve çok sayıda hayat korundu" diyen Ryan, güneydoğu Asya'da vakaların arttığını, Avrupa ve doğu Akdeniz'de ölümlerin yükseldiğini, Afrika ve batı Pasifik'te ise durumun daha olumlu olduğunu aktardı. 
(kaynak: https://www.who.int)

Yorumlar:

Yorum Yaz