Instagram fenomeni, açlıktan yaşamını yitirdi

Bir seyahat sırasında iki gündür yemek yemediğini söyleyen Josi Maria, uçak yolculuğunda rahatsızlandı, gittiği otelde ise hayatını kaybetti.


Anoreksiyayla mücadele eden ve sosyal medyada bu çabasını paylaşıp takipçilerini tehlikeler konusunda uyaran Josi Maria adlı Instagram fenomeni, iki gün hiç yemek yemeden yaptığı seyahat sonunda kalp yetmezliğinden öldü.

Independent Türkçe'nin haberine göre; arkadaşıyla tatile, İspanya’daki Kanarya Adaları’na gitmeye karar veren Maria'yı havalimanında gören Vanja Resova "Maria'nın ne durumda olduğunun Instagram’da fark edilemeyeceğini" söyledi. 

Resova, uçak yolculuğu esnasında rahatsızlanan Maria’nın otele vardıklarında iki gündür bir şey yememiş olduğunu ve orada atıştırmasını umduğunu belirtti.

Ancak yemek yemeyen Maria, yatağa uzanıp arkadaşından kendisine kısa süreliğine sarılmasını istedi. Onunla uyuyakalan Resova, gece uyandığında Maria'nın nefes almadığını fark etti.

Maria, 100 binden fazla takipçisini, anoreksiyanın tehlikeleri konusunda uyarmaya çalışması ve başka hastalıkları bulunanlara destek olmasıyla tanınıyordu. Maria’nın rahatsızlığı iki senedir daha da artmıştı. Ölümünden bir süre önce “Anoreksiyadan ölen 10 kişiden biri olmak istemiyorum” ifadelerini kullanmıştı. (SputnikTR)


Yorumlar:

Yorum Yaz