Toplu işten çıkarmaları protesto için çalıştığı fabrikadaki otomobilleri ezdi

İşten çıkarmaları protesto eden Mercedes-Benz işçisi, çalıştıı otomotiv fabrikasında buldozerle 50'den fazla otomobili ezip geçince “özel mülkiyete zarar vermek”ten hakkında yasal işlem yapıldı.


İspanya’da Mercedes-Benz fabrikasında çalışan 38 yaşındaki bir işçi, şirketin toplu işten çıkarma politikasını protesto etmek için buldozerle fabrikada bulunan toplam fiyatı 2 milyon Euro'yu aşan 50'den fazla aracı ezdi.

İşten çıkarmaları protesto eden Mercedes-Benz işçisi ezdi geçti: İşçi “özel mülkiyete zarar vermek”le suçlanıyor.

Mercedes-Benz, Vitoria-Gasteiz’da bulunan fabrikasındaki işçilerin yüzde 10-15’ini işten çıkarma kararı aldı. 

İşten çıkarılacak olan 38 yaşındaki bir işçi ise bu durumu protesto etmek için 21 km ötede bir buldozere el koydu. Buldozerle kapıyı kırarak fabrikaya giren işçi tanesi 29 bin 500 Euro’dan satılan V-Class serisi 50’den fazla lüks minibüsü ezdi.  

İşçi “özel mülkiyete zarar vermek”le suçlanıyor

Fabrikanın üretim bandına ilerleyen işçi güvenlik görevlileri tarafından yakalanarak polise teslim edildi. İşten çıkarmaları protesto için lüks araçları imha ederek işletmeyi 2 milyon Euro'nun üzerinde zarara uğratmakla suçlanan işçi için yasal işlem başlatıldı.


1- Mercedes-Benz, Vitoria-Gasteiz'da bulunan fabrikasındaki işçilerin yüzde 10-15'ini işten çıkarma kararı aldı. İşten çıkarılacak olan 38 yaşındaki bir işçi ise bu durumu protesto etmek için 21 km ötede bir buldozer kamulaştırdı...
1
146
2- Buldozerle kapıyı kırarak fabrika giren işçi tanesi 29 bin 500 Euro'dan satılan V-Class serisi 50'den fazla lüks minibüsü ezdi... Fabrikanın üretim bandına ilerleyen işçi güvenlik görevlileri tarafından yakalandı... İşçi "özel mülkiyete zarar vermek"le suçlanıyor...
Resim
Resim

Yorumlar:

Yorum Yaz