Kongre binasında öldürülen kadın Trump yanlısı asker çıktı

ABD Kongre binasında göğsünden vurularak öldürülen protestocunun Ashli Babbitt adındaki Amerikalı bir kadın olduğu Babbitt'in Hava Kuvvetleri’nde görev aldığı belirlendi.


14 yıl  ABD ordusunda görev yapan Ashli Babitt Twitter hesabında bir gün önce “hiçbir şey bizi durduramaz” ve “fırtına burada” diye  yazdığı ortaya çıktı.

Babbitt'in Senato binası önündeki son Twitleri şöyle: “Hiçbir şey bizi durduramaz…. deneyip deneyebilirler ancak fırtına burada ve 24 saatten daha kısa bir sürede DC’ye iniyor… karanlıktan ışığa. ”

Kongre binasında yaşamını yitiren kadının kimliği ortaya çıktı.Video görüntülerinde silahın patlamasından sonra göğsünden vurulan genç kadının çeşitli açılardan yere yığıldığını gösteriyor. Polise göre genç kadın polis tarafından vurulmuş.

KAYINVALİDESİ ABD BASININA KONUŞTU

14 yıl boyunca orduda görev yapan Babbitt’in kayınvalidesi ABD basınına konuştu. Ashlii Babbitt’in oğlu Aaron ile birlikte San Diego’da yaşadığını söyleyen Babbitt, “Şoktayım, hiçbir şey hissetmiyorum. Washington DC’den kimse bize haber vermedi ve oğlum ve ben bu acı haberi televizyondan duyduk. O bir Trump destekçisiydi” dedi.

Uluslararası ajanslar Ashli Babbitt’in yaşamını yitirdiği anın görüntülerini kamuoyu ile paylaştı. (REUTERS)

Yorumlar:

Yorum Yaz