Annesini boğarak öldüren lise öğrencisine 45 yıl hapis

Ders notlarının zayıf olması nedeniyle kavga ettiği annesini öldüren ve cesedini bir kilisede ateş çukurunun altına gömdüğünü itiraf eden itiraf eden lise öğrencisi genç 45 yıl hapis cezasına çarptırıldı.


ABD'nin Florida eyaletinde 2018 yılında işlenen cinayetle ilgili 17 yaşındaki  anne katili Gregory Ramos,  birinci derece cinayet, bir cesedi suistimal etme ve delillerle oynama suçunu kabul etti. Cuma günü mahkeme Ramos'u 45 yıl hapis cezasına çarptırdı. Mahkemenin kararında sanığın  25 yıl cezaevinde tutulacağı ve bu süreçte iyi hal durumu gözönünde tutularak hayatının geri kalanında cezasını evinde çekebileceği belirtildi.

Florida eyaletinin en eski gazetesi Orlando Sentinel'in haberine göre, Ramos 2018 yılında 15 yaşındayken notları yüzünden annesiyle kavga etti. 46 yaşındaki Gail Cleavenger'ı boğduktan sonra iki arkadaşını arayıp cesedini gömmesine ve evin ise soyulduğu izlenimi vermesine   yardımcı olduklarını ettiğini itiraf etti.

Mahkeme duruşmaları sırasında Ramos'un kamu avukatı, hakime gencin suçundan pişman olduğunu ve parmaklıklar ardında kendini iyileştirmeye çalıştığını söyledi.

Ramos ilk olarak 2 Kasım 2018'de okuldan eve geldikten sonra 911'i aramış. Dedektifler geldiğinde, evin soyulduğunu haber vermek için eve geldiğini söylemiş. Annesinin kayıp olduğunu iddia etti etmesine karşın, annesinin kullandığı minibüsün hala garajda olduğunu saptamış. Bunun üzerine soruşturmayı derinleştiren Volusia şehir polisi Ramo'un okulda aldığı bir "D" notu için annesiyle kavga ettiğini ve kavga sırasında da 46 yaşındaki kadını boğduğunu ve  daha sonra cinayeti örtbas etmesi için iki arkadaşını aradığını ortaya çıkardı. Halen iki sanık cenayet suçuna yardımcı olmaktan cezaevinde tutuluyor.

WESH-TV'nin haberine göre, Cuma günkü karar duruşmasında  duygusal anlar yaşandı, anne katili Ramos akrabalarına yaptıklarından dolayı üzgün olduğunu söyledi. 

Mahkeme yargıcından özel izin alan Ramos'un 84 yaşındaki büyükannesi özel bir bölmede  Ramos'la birlikte dua etti ve ona her zaman yanında olacağını söyledi.

Ramos cezasını çekmek için Florida'daki bir hapishaneye gönderildi. (KAZETE)

Yorumlar:

Yorum Yaz