İki kadına evlerinde tecavüz eden üç soyguncuya hapis yağdı

İngiltere'nin Hackney kentinde, kendi evlerinde saldırıya uğrayan iki kadına nitelikli cinsel saldırı ve soygun olaylarında yer alan üç erkek 10 ile 27 yıl arasında çeşitli hapis cezalarına çarptırıldı.


Erkekler, tecavüz ve soygun suçlarından tutuklandıkları 12 Şubat Cuma günü Wood Green Crown Mahkemesine çıktılar. 6 Nisan Salı günü de aynı mahkemede  çeşitli hapis cezalarıyla mahkum edildiler. 

Sanıklardan 24 yaşındaki Edmilson Caimanque, iki tecavüz ve iki soygun suçundan suçlu bulundu, tecavüzden 18 yıl hapis ve soygun için dokuz yıl hapis cezasına çarptırıldı.23 yaşıhdaki Adilson Mendes-Namdja-Uare, iki soygundan suçlu bulundu ve on yıl hapis cezasına çarptırıldı.27 yaşındaki David Fonseca, bir tecavüz ve iki adet soygundan suçlu bulundu. Sanık, tecavüzden 15 yıl hapis ve soygundan dokuz yıl hapis cezasına çarptırıldı.OLAY NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Polisin 13 Haziran 2019 Perşembe günü bir cinsel sağlık kliniğinde bir hemşire tarafından bir hastanın tecavüze uğradığını bildirmesinin ardından soruşturma başlatıldı.

Kadın, memurlara, memurlar tarafından tespit edilen ikinci bir kurbanın da bulunduğunu bildirdi.

12 Haziran 2019 Çarşamba akşamı saat 23:00 sularında, bıçak ve balta ile silahlanmış üç adam kurbanların evine girerek onlara tecavüz etti.

Saldırının ardından sanıklar 1.250 sterlin nakit ve bir cep telefonu çaldı. Erkekler daha sonra olay yerinden ayrıldı.

DNA kanıtları Caimanque'yi her iki tecavüzle ilişkilendirdi ve telefon verilerinin daha fazla incelenmesi, olay anında olay yerinin yakınında olduğunu gösterdi.

CCTV soruşturmaları, ilgilenilen iki kişi daha tespit etti. Cep telefonu faaliyetlerinin gözden geçirilmesinin ardından, hem Mendes-Namdja-Uare hem de Fonseca şüpheli olarak belirlendi. (Londra Gazete)

Yorumlar:

Yorum Yaz