İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in 99 yaşındaki eşi öldü

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in 74 yıllık eşi Edinburgh Dükü Prens Philip hayata 'dalya' diyemeden yaşama gözlerini yumdu.


İngiltere Kraliçesi Elizazbeth'in eşi Prens Philip'in yaşamını yitirdiği açıklandı.Buckingham Sarayı'ndan yapılan açıklamada, "Majesteleri Kraliçe, çok sevdiği kocası Edinburgh Dükü Majesteleri Prens Philip'in ölümünü büyük bir üzüntüyle duyurdu. Majesteleri bu sabah Windsor Kalesi'nde huzur içinde vefat etti" denildi.

It is with deep sorrow that Her Majesty The Queen has announced the death of her beloved husband, His Royal Highness The Prince Philip, Duke of Edinburgh. His Royal Highness passed away peacefully this morning at Windsor Castle.
Image
291.6K
16.9K
Share this Tweet
Prens Philip, enfeksiyon teşhisiyle birkaç ay önce sarayda tedaviye alınmış, şubatta doktorların tavsiyesi üzerine Özel Kral Edward VII Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Enfeksiyon tedavisinin ardından kalp sorunları nedeniyle hastanede bir süre daha kalan Prens Philip, mart ortasında taburcu edilmişti.Philip Mountbatten, o sırada prenses olan Elizabeth Alexandra Mary ile 1947 yılında evlendi.

Yunanistan Korfu doğumlu olan ve kendisine doğduğunda Yunanistan ile Danimarka Prensi unvanı verilen Mountbatten, 
Yunanistan’daki devrim sonrasında ailesiyle birlikte ülkeden sürüldü. (BBC)

Yorumlar:

Yorum Yaz