Kadınlara özel semt pazarı!

Diyarbakır Bağlar Belediyesi Kadın Meclis üyeleri ve kadın çalışanları, Kadın Kurulu nda bir araya geldi


Bağlar Belediye Konferans Salon’unda gerçekleştirilen toplantıya Belediye 8_yy_kadinlar_osrunlar__n___tart____t__.jpgBaşkanı Yüksel Baran, Başkan Yardımcısı Derya Tamriş, Kültür ve Sosyal Müdürü Yüksel Aslan Açar ve belediye kadın çalışanları katıldı.

Toplantıda konuşan Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran, kadınların yaşadıkları sorunların çözümünde ortak hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

İlçedeki yoksulluğa dikkat çeken Baran, “Biliyorsunuz Bağlar bölgesi yoksul kesimin yoğun olduğu bir yer. Çoğu zaman bu insanlarımız gelip bizden yardım başvurusunda da bulunuyorlar. Fakat yılda bir-iki kez yapılan küçük yardımlarla hal olacak bir şey değil ya da Gün Işığı yla çözülecek sorunlar değil. Bu nedenle alternatifler üzerinde yoğunlaşıyoruz” dedi.

KADIN SEMT PAZARI KURULACAK

Bağcılar’da kadınların işleteceği bir semt pazarı kurmayı planladıklarını söyleyen Baran, kadınların istihdamına dönük bu çalışma ile ürettikleri ya da satışını yaptıkları ürünlerle kadınların bir gelir elde edebilecekleri bir projeyi hedeflediklerini belirtti.

Baran, şöyle konuştu:

“Kadınların istihdamına yönelik küçük sorunlardan tutalım büyük sorunlara kadar, ne tür çalışmalar yapabiliriz? konularını ele alacağız. Kadın kurulumuzla bu konuda da düşünce alış verişinde bulunmak istiyoruz. Örneğin diğer belediyelerde de bazı denemeler yapılıyor ve bundan sonuçta alınıyor. Bizde Bağcılar Mahallesi’nde sadece kadınların işletebileceği bir semt pazarı kurmak düşüncesindeyiz. Kadın arkadaşlarımızın öneri ve isteklerini bekliyoruz”

Konuşmaların ardından toplantıya katılan kadınlar Kurul’a bazı istek ve önerilerde bulundu. (Etkin Haber Ajansı)

Yorumlar:

Yorum Yaz