Bayraklı da kuduz aşısı kampanyası

Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün 9 – 17 Haziran tarihlerinde gerçekleştireceği ücretsiz kuduz aşısı kampanyasının ilk gününe hayvanseverlerden yoğun katılım oldu.


İzmir in yeni ilçesi  Bayraklı da Belediyenin Veteriner İşleri Müdürlüğü’nce 9_yy_kuduz_a____s___kampanyas__.JPGücretsiz kuduz aşısı kampanyası başlatıldı.

 Kampanyaya sahipli veya sahipsiz birçok kedi ve köpeği getiren onlarca hayvansever, Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün aşı kampanyasının ilk gününe yoğun ilgi gösterdi.

BAYRAKLI DA 8 BİN EV VE SOKAK HAYVANI VAR

Bayraklı’nın yaklaşık 8 bin hayvana ev sahipliği yaptığına dikkat çeken Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Bu kadar yüksek hayvan popülasyonuna sahip olmamız nedeniyle Veteriner İşleri Müdürlüğümüz de aktif olarak çalışıyor. Yaşam kapları projesi ile sıcak günlerde hayvanlarımızın aç ve susuz kalmamasını sağladık. Ve bu projemiz birçok belediyeye örnek oldu” dedi. 

“Hayvanları sevmeyenin insanları ve canlıların tümünü seveceğini düşünmüyorum” diyen Karabağ, “Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kuduz aşısı kampanyası büyük ilgi görüyor” diye sözlerine ekledi. 

Hayvanseverler köpek ve kedilerine ait karneleri görevlilere teslim ederek aşı için kuyruğa girdi. Her cinsten köpek ve kediye ev sahipliği yapan müdürlük önünde hayvanlar uzun süre birbirleriyle oyun oynadı. Görevli veterinerler hayvanseverlerin de katıldığı kısa süreli operasyonla hayvanlarına ücretsiz kuduz aşısı yaptırdı.

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ücretsiz kuduz aşısı kampanyasından faydalandıklarını söyleyen hayvanseverler, “Evimizde baktığımız kedi ve köpek gibi hayvanların dışında sokaklarda da birçok hayvanı besliyoruz. Bugün evimizdekileri getirdik. Yarın da sokakta baktığımız hayvanları ücretsiz kuduz aşısı kampanyası için buraya getireceğiz” diye konuştu. 

Yorumlar:

Yorum Yaz