Erdoğan'ın açıklamasıyla Melih Gökçek 'diken üstünde

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Melih Gökçek'in görevden alınıp alınmayacağı ile ilgili soruya kaçamak yanıt verdi


Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ın  Melih Gökçek dahil, AKP'den 6 belediye başkanının d daha görevlerinden alınacağını yazmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,bugün bir açıklama yaparak;  partisi AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifasını isteyeceği yönünde  şu anda her hangi bir  tasarrufunun olmadığını belirterek "Şu an böyle bir şey yok. Olmayacağı anlamına gelmez” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti grup toplantısının ardından konuştu.

Erdoğan,  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifasının istendiği yönündeki iddialara ilişkin olarak, "Herhangi bir birim; partimizin belediye başkanları olur, il başkanları olur vesaire... Bu süreç içerisinde bu tür gelişmeler olur. Ama şu anda böyle bir şey önümüzde yok. Ama bundan sonra da olmayacağı anlamına kesinlikle gelmez. Çünkü bir değişimi dönüşümü biz seçime kadar yaşıyoruz, yaşayacağız ve o metal yorgunluğu dediğim konu, tüm bunları kapsayan bir konuydu” dedi.

Yorumlar:

Yorum Yaz