Canlı yayına çıkacakları kanal belli oldu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım'ın canlı yayında tartışacakları televizyon kanalı belirlendi.


Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı AKP'li Binali Yıldırım ile Milleti İttifakı'nın CHP'li adayı Ekrem İmamoğlu'nun katılacağı canlı yayın programı TRT ekranlarında olacak.

FOX ve Haber Türk Televizyonları'ndan yapılan canlı yayın tekliflerine 31 Mart'ın seçilmiş İstabul Büyükşehir Belediye Başkanı CHP adayı Ekrem İmamoğlu "hangi kanal olursa olsun koşulsuz çıkarım. İsterse çıkacağımız kanalı Binali Yıldırım belirlesin" diye yanıt verirken, AKP adayı Binali Yıldırım ise önce bu canlı yayıya çıkmasıyla ilgili kararı parti genel merkezinin vereceğini, ardından da çıkması halinde ise sadece İstanbul'un tartışılması gerektiğini söylemişti. 

Tüm bu tartışma süreci sonrası Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu'nun katılacağı canlı yayın programının 31 Mart gecesi İmamoğlu'nun sandıkların sayımında öne geçtiği saatlerde veri akışını durdurmasıyla tepkileri üzerine çeken devlet televizyonu TRT'de  yapılacağı belirtildi.

İki adayın katılacağı TRT'deki canlı yayının günü ve saatinin pazartesi günü belli olacağını kaydedildi.

TEK MODERATÖR YÖNETECEK

Tartışmanın tek moderatör tarafından yönetileceği ve sadece iki adayın katılacağı bildirildi

Yorumlar:

Yorum Yaz