Mülteci tartışmasına Soyer'de katıldı: Herkesin hazmetmesi lazım

İZBB Başkanı Tunç Soyer, İzmir'de 150 bin mültecinin bulunduğunu belirterek "herkesin hazmetmesi ve bununla yaşamaya devam etmeyi öğrenmesi lazım" dedi.


Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın kentteki yabancılara su ve kanalizasyon ücretlerini 10 kat artıracağını açıklamasında tartışılan mülteciler konusunda İzmir Büyükşehir Belediye (İZBB) Başkanı Tunç Soyer de görüşünü açıkladı. 

FOX TV’de İsmail Küçakkaya'nın sunduğu “Çalar Saat” programına katılan Başkan Soyer, İzmir’de 150 bin mülteci bulunduğu bilgisini vererek, “Hayatın içindeler, onlarla beraber yaşıyoruz. Dolayısıyla da, herkesin hazmetmesi ve bununla yaşamaya devam etmesi öğrenmesi lazım” dedi.

"Kentsel Adalet Daire Başkanlığı kurduk"

Bu konuda hizmet vermesi için Kentsel Adalet Daire Başkanlığı’nı kurduklarını belirten Soyer şöyle konuştu: 

“Özellikle de onların gündelik hayatlarında hem kolaylaştırıcı olmak hem de entegrasyonlarını sağlamak, hem de bir problem ya da sorun yaratılmasına imkan vermemek için çalışıyoruz. Onların adalet arayışları sosyal hayata entegrasyonları, sağlık sorunları gibi hangi alanda ne sorun varsa ilgilenen özel bir dairemiz var. İzmir’de bir sıkıntı olmaması için elimizden geleni yapıyoruz.” (Kazete Haber Merkezi)

Yorumlar:

Yorum Yaz