Güldür Güldür Show, 'yandaş medya'ya dokundu

Türkiye'nin en çok izlenen programlarından 'Güldür Güldür Show' programının dünkü bölümünde bir gazetenin yazı işleri toplantısında yayın yönetmenin "pozitif başlıklar" bulma çabası izleyenleri kahkalara boğdu.


Show TV’de yayınlanan ve Türkiye’nin en çok izlenen programlarından biri olan ‘Güldür Güldür Show’un Cumartesi gecesi bölümünde, Türkiye’de yandaş medya kuruluşlarının hicvedildiği bir skeç yayınlandı. 

Genel yayın yönetmeninin yazı işleri toplantısına sadece “Hay hay efendim, hay, hay. Hay hay efendim” dedi bir telefon konuşması yaparak girdiği skeçte, bir dizi habere ‘alternatif’ manşetler atıldı.

Haber başlıklarını ‘olumlu’ hale getirmeye çalışan yayın yönetmeni “Ekmeğe yüzde 20 zam geldi” haberine “Obeziteye tokat! Halkımız ekmek yiyemediği için yaza fit vücutlarıyla merhaba diyecek” başlığını atıyor; artan obezite oranları hakkındaki bir habere ise “Var ki yiyoruz” başlığını uygun görüyor. 

“İşsizlik oranı yüzde 10” haberine “Çalışma oranı yüzde 90” haber başlığını atan yayın yönetmeni, “Tonlarca limon çiftçinin elinde kaldı” haberine de “Çiftçi limonataya doyacak” diyor. İşte o skeç:

Yorumlar:

Yorum Yaz