Türkiye'nin film Oscar adayı filmi belli oldu

Türkiye'nin En İyi Uluslararası Film Oscar adayı, 23 filmin değerlendirilmesi sonunda belirlendi.


Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin'in yaptığı "7. Koğuştaki Mucize" filmi, 93'üncü Akademi Ödüllerinde yarışmak üzere, Türkiye'nin En İyi Uluslararası Film Oscar adayı olarak seçildi.


Türkiye'nin En İyi Uluslararası Film Oscar adayı, Mehmet Ada Öztekin'in yönetmenliğini yaptığı "7. Koğuştaki Mucize" filmi oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada;  Sinema Genel Müdürlüğü ile sinema alanındaki meslek örgütü temsilcilerinden oluşan 16 kişilik Seçici Kurulun 93'üncü Akademi Ödülleri (Oscar) En İyi Uluslararası Film Dalı'nda Türkiye adayını belirlemek için bugün Sinema Meslek Birlikleri Güç Birliğine başvuran 23 film değerlendirildi.

Seçici Kurul, yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin'in yaptığı "7. Koğuştaki Mucize" filmini Türkiye'nin En İyi Uluslararası Film Oscar adayı olarak belirledi.7. KOĞUŞTAKİ MUCİZE

Türkiye'nin Oscar adayı olan film, kızı ile aynı zeka yaşına sahip bir babanın adalet arayışını konu ediniyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Celile Toyon, İlker Aksum, Mesut Akusta, Deniz Baysal ve Yurdaer Okur başta olmak üzere başarılı pek çok oyuncu yer alıyor.

Yorumlar:

Yorum Yaz