63. Grammy ödül töreni 14 Mart'a ertelendi

Müzik dünyasının önemli etkinliklerinden Grammy ödüllerinin koronavirüs salgını nedeniyle ertelendiği açıklandı.


Müziğin ‘Oscar’ı olarak bilinen ve bu yıl 63. kez düzenlenecek olan Grammy ödül töreninin 31 Ocak’ta yapılması planlanıyordu. Ancak salgının ABD’nin California eyaletinde, özellikle törenin yapılacağı Los Angeles çevresinde iyice yaygınlaşması nedeniyle ödül töreni 14 Mart tarihine ertelendi.

Recording Academy ve CBS tarafından yapılan ortak açıklamada, koronavirüs salgının California eyaletindeki durumuna değinildi, hastanelerde yer sıkıntısı yaşandığı ve yoğun bakım ünitelerinin dolduğu vurgulandı. Açıklamada, “Hiçbir şey toplumun sağlığından önemli değil” ifadesine yer verildi.

BEYONCÉ EN GÜÇLÜ ADAY 

Sunuculuğunu komedyen Trevor Noah’ın üstleneceği 63. Grammy ödüllerinde dokuz kategoride aday gösterilen Beyoncé, adaylıklarda başı çekiyor. Beyoncé, Grammy tarihinde en çok aday gösterilen kadın sanatçı oldu.

Diğer adaylar arasında Taylor Swift, Dua Lipa, Roddy Ricch, Jhené Aiko, Post Malone, Renée Zellweger ve Billie Eilish gibi isimler var.

Öte yandan, ABD genelinde salgın tehdidi devam ediyor. 5 Aralık  koronavirüs salgınında en çok ölümün kaydedildiği gün oldu, ABD’de 3775 kişi hayatını kaybetti. Los Angeles çevresinde bugüne dek koronavirüsten 10 bin kişi öldü. California eyaletindeki toplam ölü sayısı ise 25 bini buldu.

Yorumlar:

Yorum Yaz