Yavuz Bingöl: Cumhurbaşkanımız dik durmasaydı bu ülke Suriye, Irak olabilirdi

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen Şarkıcı Yavuz Bingöl, güçlü iktidar sayesinde Türkiye'nin Suriye ve Irak gibi olmadığını söyledi.


Yavuz  Bingöl, "Cumhurbaşkanımızın hakkını yememek lazım. Devletin başında dik duran bir insan var. Olmasaydı Irak, Suriye olabilirdik diye düşünüyorum" ifadesini kullandı.

Şarkıcı Yavuz Bingöl, 24 TV'de 'Esra Elönü ile Arafta Sorular' programında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

"Bu ülke Suriye, Irak olabilirdi ama Allah'a şükür olmadı. Parçalanmadık biz. Bizi bölemediler" ifadesini kullanan Bingöl, bunun gerekçesini de şöyle anlattı:

"Neden? Güçlü bir iktidar var çünkü. Cumhurbaşkanımızın hakkını yememek lazım. Devletin başında dik duran bir insan var. Olmasaydı Irak, Suriye olabilirdik diye düşünüyorum."

?Bu ifadelerinin sosyal medyada eleştirileceği görüşünü dile getiren Bingöl, "Şimdi bu düşüncemi söyledim, yarın siz yazılana, çizilene bakın. 'Cumhurbaşkanımızın hakkını yememek lazım', 'Dik durdu' diyorum ya. Bu benim düşüncem mesela. Düşüncemi paylaşıyorum. Sevip sevmezsin. Ben öyle düşünüyorum" diye konuştu.

PARTİLERİN GRUP TOPLANTILARI CANLI YAYINLANMASIN

Bir soru üzerine Bingöl, siyasilerin birbirine karşı kullandığı ağır ifadelerden şikayet ederken sözü partilerin grup toplantılarına getirdi.

"Salı günleri grup toplantıları canlı yayınlandığından beri bu toplumun şeyi bozuldu" diyen Bingöl, sözlerine şu "tavsiye" ile devam etti:

"Ben yerlerinde olsam bu toplantıları kaldırırım canlı yayından. Bu şeffaflık adına yapılıyorsa, bu demek ki zamanla iyi birşey olmadığı anlaşıldı. Herkes kendi seçmenine mesaj verdiği için büyük ayrışma yaşanıyor. Canlı olmasın, herkes kendi meselesini kendi içinde değerlendirsin. Grup toplantıları safların daha çok sıklaşmasına neden oldu"

Yorumlar:

Yorum Yaz