Olay TV ekibi kanal bulamadı, 180 gazeteci işsiz kaldı

Bursalı Sanayici Cavit Çağlar’ın sahibi olduğu frekansıyla kurulan Olay TV'nin, baskılar nedeniyle kapandıktan sonra işsiz kalan gazeteciler, Çağlar'ın iş ortağı Hüseyin Köksal’ın yeni kanal kurmak için girişimleri sonuçsuz kalınca 180 gazeteci işsizler ordusuna katıldı.


İş insanı Cavit Çağlar’ın frekansıyla kurulan Olay TV, baskılar nedeniyle kapandıktan sonra işsiz kalan gazeteciler, Hüseyin Köksal’ın kanal kurmak için yaptığı arayıştan da beklediğini alamadı. Köksal’ın yeni kanal kurmak için girişimleri sonuçsuz kalırken, 180 gazeteci işsiz kaldı.

Cavit Çağlar’ın merkezini Bursa’dan İstanbul’a taşıyarak iş insanı Hüseyin Köksal'ın finansman desteğiyle hayata geçirdikleri Olay TV 26 günlük yayının ardından “siyasi baskılar” nedeniyle kapanmıştı. Olay TV'nin frekan hakkını elinde bulunduran Cavit Çağlar’ın çekilmesinin ardından Hüseyin Köksal yeni kanal arayışına girmişti. Köksal’ın KRT TV’yle anlaşmaya varmak üzereyken son anda çıkan pürüzler nedeniyle satışın gerçekleşemediği kaydedildi. 

Frekans alma ya da yeni kanal bulma arayışındaki Köksal başarılı olamayınca kanal kurma fikrinden de vazgeçti

Gazeteci Barış Yarkadaş’ın aktardığına göre Olay TV çalışanlarına kanalın kurulamayacağı bildirildi.

180 GAZETECİ KARDA KIŞTA İŞSİZ KALDI

Gazeteci Barış Yarkadaş sosyal medya hesabından, Olay TV’nin kapanmasıyla yeni kanal arayışına giren Hüseyin Köksal’ın bu girişiminin sonuçsuz kaldığını duyurdu. Yarkadaş, “OLAY TV ekibi az önce Kağıthane Cendere’deki binada toplandı. Kanal kurma girişimini sürdüren yöneticiler, sonuç alamadıkları için faaliyetlerini sonlandırma kararı aldıklarını açıkladı. Böylece 180 arkadaşımız daha iktidarın baskıcı tutumları yüzünden bu karda kışta işsiz kaldı” ifadelerini kullandı.

“FREKANS ALMAMIZ ENGELLENDİĞİ İÇİN KANAL KURAMIYORUZ”

Olay TV Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar’ın, yeni kanalın kurulması için umut içinde bekleyen arkadaşlarına “Hüseyin Köksal Bey’in çabaları sonuç vermedi. Frekans almamız engellendiği için kanal kuramıyoruz” dediğini aktaran Barış Yarkadaş, “Konuştuğum arkadaşlar, Süleyman Sarılar’ın ağladığını ve ‘Size hayatımın en zor konuşmasını yapıyorum’ dediğini aktardı. Hükümet, OLAY TV ekibinin yeni bir kanal almasının önüne türlü engeller çıkardığı için 180 basın emekçisi işini, halkımız da haber alma hakkını kullanacağı bir yayın organını kaybetti. Çok yazık oldu. Çok üzücü…” değerlendirmesinde bulundu.

HDP’NİN GRUP TOPLANTISINI YAYINLAYINCA…

Olay TV, 26 günlük yayın hayatında tüm partilerin Meclis Grup Toplantılarını canlı yayınladı. HDP’nin grup toplantısının canlı yayınlanması üzerine Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan iş insanı Cavit Çağlar’a baskı yapıldığı ve “ekibin değişmesini istediği” ortaya çıkmıştı. (kronosHaber)

Yorumlar:

Yorum Yaz