Ankara’da kadın oyunları festivali bu akşam başlıyor

Ankara Sanat Tiyatrosu’nun sanat yönetmenliğinde gerçekleştirilen festivalin geliri kadın mücadelesine destek veren bir kuruma bağışlanacak.


Dünyanın koronavirüs salgını ile kıyasıya mücadele ettiği bu günlerde Ankara Sanat Tiyatrosu’nun( AST) sanat yönetmenliğinde kadın temalı tiyatro festivali başlıyor. 

Her gün farklı bir kadın hikayesinin ele alınacağı festival, 4-11 Mart tarihleri arasında Ankara’da AST Bilkent Sahne’de düzenleniyor.

İlki gerçekleştirilecek kadın temalı tiyatro festivali, her türlü olumsuzluğa rağmen bu dönemde kara bulutları dağıtıp hem sanata hem kadın mücadelesine omuz vermeyi amaçlıyor.


Birbirinden nitelikli ve başarılı tiyatro ekiplerinin oyunları ile sanatseverlerin karşısına çıkacak festivale, pandemi kuralları ve izleyicilerin sağlığı düşünülerek sınırlı sayıda seyirci kabul edilecek.

BOŞ KOLTUKLAR CİNAYETLERE KURBAN GİDEN KADINLARIN FOTOĞRAFLARIYLA DOLACAK

Öte yandan pandemi kuralları gereği boş bırakılacak koltuklara, cinayetlere kurban giden kadınların fotoğrafları asılacak. Bu boş koltuklar ise destek olmak isteyen vatandaşların katkı yapması için satışa sunulacak. 

Elde edilen gelirin, kadın mücadelesine destek veren bir kuruma bağışlanması sağlanacak.

Birbirinden nitelikli ve başarılı tiyatro ekiplerinin oyunları ile sanatseverlerin karşısına çıkacak festivale, pandemi kuralları ve izleyicilerin sağlığı düşünülerek sınırlı sayıda seyirci kabul edilecek. Öte yandan pandemi kuralları gereği boş bırakılacak koltuklara, cinayetlere kurban giden kadınların fotoğrafları asılacak. Bu boş koltuklar ise destek olmak isteyen vatandaşların katkı yapması için satışa sunulacak. Elde edilen gelirin, kadın mücadelesine destek veren bir kuruma bağışlanması sağlanacak.

Bilkent Sahne Ast Festival Programı şöyle:
  • -4 Mart Frida
  • -9 Mart Dansöz
  • -10 Mart Evin Kokusu
  • -11 Mart Bernarda

Yorumlar:

Yorum Yaz