'Kadın n’efesi' objektiflere yansıyacak

Efes Selçuk Belediyesi ve İZİKAD (İzmir İş Kadınları Derneği) ortaklığında düzenlenen fotoğraf yarışma için son katılım tarihi 15 Nisan olarak belirlendi.


İzmir Efes Selçuk Belediyesi, İzmir İş Kadınları Derneği ortaklığı ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) iş birliği ile düzenlenen “Kadın N’efesi" temalı  ödüllü fotoğraf yarışmasına başvuruları başladı.  

Efes Selçuk Belediyesi ve İZİKAD (İzmir İş Kadınları Derneği) ortaklığında düzenlenen fotoğraf yarışma için son katılım tarihi 15 Nisan olarak belirlendi.

Efes Selçuk Belediyesi ile İZİKAD arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde düzenlenen yarışmada kadın ve kültürel mirası birleştiren kareler yarışacak.

Yarışmaya katılacak eserlerde, yaşamın başlangıcı olan kadınlarla Efes Antik Kenti’nin ilişkisi konu edilecek.

Kadınların kendi sorumluluklarının yanı sıra taşıdığı anne, eş, evlat, çalışan, işveren gibi farklı kimliklerle hayatları boyunca efe gibi dimdik durmaları, çevrelerine nefes olmaları ve geçmişten bugüne ellerini değdikleri her işte ortaya koydukları farkı Kadın N’efesi teması ile birleştirecek tüm fotoğraf severler yarışmaya katılabilecek. Yarışma; kadın ve kadın çalışmaları konusunda farkındalığı arttırmayı amaçlıyor.

Kadın N’efesi Fotoğraf Yarışması’na katılmak isteyen fotoğraf severler http://www.tfsfonayliyarismalar.org/ dresinden üye olarak fotoğraflarını yükleyebilecekler. 

SERGİ VE ÖDÜL TÖRENİ 6 MAYIS'TA

Sonuçlar İZİKAD ve Efes Selçuk Belediyesi sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

Sergi ve ödül töreni 6 Mayıs 2021 tarihinde Artemis Tapınağı’nda gerçekleşecek. Bu yıl altıncı kez düzenlenen yarışmada birinciye 3000 TL, ikinciye 2000 TL, üçüncüye 1000 TL ödül verilecek.

Kadın N’efesi Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in yanı sıra jüri üyeleri arasında Ressam-Fotoğraf Sanatçısı IFOD ü. Prof.Dr.Arif Ziya Tunç, Fotoğraf Sanatçısı IFOD YK üyesi Berna Kızıltan, Fotoğraf Sanatçısı IFOD Yön Kur. Baş. Seda Şengök, Fotoğraf Sanatçısı IFOD Onur Üyesi AFIAP Yusuf Tuvi, İZİKAD Başkanı Betül Sezgin, Spiker, Seslendirme Sanatçısı Yeşim Kopan gibi isimler yer alacak. (KAZETE)
 

Yorumlar:

Yorum Yaz