Kazım Koyuncu anıldı: Onu çok özlüyoruz

Vefatının 16. yılında Kazım Koyuncu, çeşitli etkinliklerle anıldı. Koyuncu’nun mezarı başında düzenlenen anmaya çok sayıda seveni katıldı.


 Kanser nedeniyle yas¸amını yitiren ve “şair ceketli çocuk” olarak anılan so¨z yazarı, oyuncu ve çevreci Kazım Koyuncu, o¨lu¨mu¨nu¨n 16. yıl do¨nu¨mu¨nde Artvin’in Hopa ilc¸esinde bulunan Yes¸ilko¨y (Panc¸ol) ko¨yu¨ndeki mezarında anıldı. 

Anma to¨renine Kazım Koyuncu'nun kardes¸i Niyazi Koyuncu, Canan Koyuncu, Hu¨seyin Koyuncu, Sol Parti Genel Bas¸kanı Alper Tas¸, Artvin Belediye Bas¸kanı Demirhan Elc¸in, Hopa Belediye Bas¸kanı Taner Emekc¸i, Fındıklı Belediye Bas¸kanı Ercu¨ment S¸ahin C¸ervatogˆlu, Borc¸ka Belediye Bas¸kanı Ercan Orhan, CHP YDK U¨yesi Dogˆus¸can Aydın Aygu¨n, Kemalpas¸a Belediye Bas¸kanı Ergu¨l Akc¸ic¸ek ve yapımcı Baran Seyhan ile c¸ok sayıda seveni katıldı.


İZMİR'İN ÇERNOBOLİ'NDE KAZIM KOYUNCU ANILDI

İzmir’in Çernobili olarak bilinen ve 500 bin tondan fazla olduğu tahmin edilen nükleer atıkların kaldırılması için Gaziemir Belediye Bas¸kanı Halil Arda “duran adam” eylemine başlamıştı. Eylemin bes¸incisinde Kazım Koyuncu unutulmadı.

Bas¸kan Arda ve kendisine destek veren çevreciler Kazım Koyuncu’nun fotoğrafının basılı olduğuİ zmir’in Çrnobili Temizlensin” yazılı tis¸o¨rtleri giydi. Bas¸kan Arda sosyal medya hesabından "Bugu¨n I·zmir'in C¸ernobili'nde gerc¸ekles¸tirdigˆimiz ‘duran adam’ eyleminde 16 yıl o¨nce bugu¨n hayatta veda eden Kazım Koyuncu'yu da andık" ifadelerini kullandı.

FINDIKLI'DA DI·NLETI·

Rize'nin Fındıklı İlc¸e Belediyesi Kadın Korusu, sanatc¸ının Tsira s¸arkısını seslendirirken, aks¸am da “Kazım Koyuncu Anma Dinletisi” du¨zenledi. I·lc¸enin CHP'li Belediye Bas¸kanı Ercu¨ment C¸ervatogˆlu, daha o¨nce de Millet Kıraathanesi’nin adını degˆis¸tirip Kazım Koyuncu Ku¨ltu¨r ve Sanat Evi olarak degˆis¸tirmis¸ti. (DUVAR)

 

Yorumlar:

Yorum Yaz