35 bin lira maaşlı Halk Ekmek Genel  Müdürü istifa etti

 

Yüksek maaşı ve AKP mitinglerine ücretsiz gönderdiği ekmeklerle gündem olan, Ankara Halk Ekmek Genel Müdürü Ahmet Sarıduman görevinden istifa etti.

20.08.2019
Yazı Boyutu:  
2011 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Melih Gökçek'in siyasi danışmanı olarak belediyede görev alan Sarıduman, Gökçek'in Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifa ettiği 28 Ekim 2017 tarihine kadar bu görevini sürdürdü.

Sarıduman, 14 Şubat 2018 tarihinde ise Ankara Halk Ekmek ve Un Fabrikası A.Ş. Genel Müdürlük görevine başlamıştı. 

Son dönemde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın isteğine karşılık belediye iştiraklerindeki yöneticiler istifalarını vermemesiyle tartışma yaratmıştı. 

 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın isteğine karşılık belediye iştiraklerindeki yöneticiler istifalarını vermemesi tartışma yaratmıştı. 

Ahmet Sarıduman'ın Genel Müdürlüğündeki Halk Ekmek yönetiminin de ayrılmama direncini sürdürmesi üzerine Ankara Büyükşepir Belediye Başkanı Yavaş, Haber Türk yazanı Muharrem Sarıkaya'ya  "Halk Ekmek'tekiler baktım istifa etmiyorlar, ben de orayı Halk Market’e dönüştürme kararı aldım" demişti. (Patronlar Dünypası)

Üye OlÜye Girişi