Abdül Batur, 5'inci kez Kıyı Ege Belediyeler Birliği Başkanı

 

31 Mart Yerel seçimlerinin ardından toplanan Kıyı Ege Belediyeler Birliği Meclisi, İzmir Konak Belediye Başkanı Abdül Batur'u 5'inci kez birlik başkanlığına seçti.

30.05.2019
Yazı Boyutu:  
Konak Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Kıyı Ege Belediyeler Birliği Mayıs ayı olağan meclis toplantısında birliğin başkanlık, başkanvekilliği ve encümen üyelikleri görevleri için seçimler yapıldı.

Kıyı Ege Belediyeler Birliği’nin Narlıdere Belediye Başkanlığı döneminden beri başkanlıığını yapan CHP'li Abdül Batur, dünkü Meclis toplantısında güven tazeledi. 

Tek adaylı yapılan seçimde 1. Başkanvekilliği'ne Aydın'ın Nazilli İlçesi Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, 2. Başkanvekilliği'ne Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan seçildi.
.
Encümen üyeliklerine ise Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Çanakkale Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan ve Balıkesir Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan getirildi.

Abdül Batur, ilk kez 2009'da seçildiği  Birlik başkanlığı görevine sırasıyla 2011, 2014 ve son olarak 2019 Mayıs ayı olağan toplantısında bir kez daha değer görülmüştü.

Üye OlÜye Girişi