'#HerSeyCokGuzelOlacak' diyen sanatçılara Erdoğan'dan 'dalkavukluk' yakıştırması

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulu'nun iptal kararını #HerSeyCokGuzelOlacak etiketi altında eleştiren ünlü isimleri hedef alarak "Sanatçı, sanatıyla konuşur, bu tür insanlara dalkavukluk yapmaz" dedi.

13.05.2019
Yazı Boyutu:  
İstanbul Taksim Meydanı'nda düzenlenen "Geleneksel Beyoğlu İftarı" programında konuşan AKP Lideri Cumhurbaşkanı Erdoğan, sinema yasası ile ilgili yaptıkları çalışmayı hatırlattı ve "Bir taraftan bize teşekküre geleceksin, arkadan da bunlarla beraber şakşakçılık yapacaksınız. Bunu ne ile ifade edeceğiz, ne ile izah edeceğiz?" şeklinde konuştu.

Cumhur İttifakı'nın diğer ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli de haftasonu ünlü komedyen Cem Yılmaz'ı hedef almış ve "Cem Yılmaz'ı bundan sonra sevemem" demişti.

STATLARDA YAPILAN TEZAHÜRATLARA TEPKİ

İstanbul'daki iftar programında konuşan Erdoğan, sözlerinin devamında statlarda yapılan tezahüratlara da değindi:

"İşte görüyorsunuz, bunlar o kadar şirazeden çıktı ki şimdi statların tribünlerine pankartlar asıyorlar. FETÖ'nün uşağı durumunda olan kişilerin sloganlarını tribünlere pankart olarak asıyorlar. Bunlara asla geçit vermeyeceğiz. Bunlar yanlış yolda ama bunu biz düzelteceğiz. Bitmedi, bakıyorsunuz aynı şekilde kapalı spor salonu. Bu statları biz yaptık biz. Kapalı spor salonunda beyefendinin 23 Nisan'daki sloganvari ifadelerini orada insanlara söylettiriyorlar. Bunların hepsi kayda giriyor. Gereğini biz de yapacağız. Bunlara eyvallah diyemeyiz"

SANDIKTA OY ÇALINDIĞI İDDİASI

Erdoğan, sandıkta oy çalındığı iddiasını bir kez daha dile getirdiği konuşmasında, "Bir yerde seçim yapılıyorsa, gerektiğinde yenileniyorsa orada demokrasi işliyor demektir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taksim'deki gezisi sırasında "Başkanım, her şey çok güzel olacak" diyen bir kişinin sözüne de "Daha güzel olacak" şeklinde yanıt verdi. Bu anlar da Twitter'dan paylaşıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önce konuşan İstanbul Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ise "Büyükşehirde küçük bir arıza çıktı. 23 Haziran'da bu arızayı gidereceğiz" şeklinde konuştu.

İMAMOĞLU, YILDIRIM'IN "ÇÜNKÜ ÇALDILAR" İDDİASINA YANIT VERDİ

Binali Yıldırım'ın Cumartesi günü yaptığı "Çünkü Çaldılar" paylaşımı da siyasetin gündeminde ön sırada yer alıyor.

CHP'nin İstanbul Belediye Başkan adayı olan Ekrem İmamoğlu bu paylaşıma, Pazartesi sahur öncesi yanıt verdi.

(BBC Türkçe)

Üye OlÜye Girişi