İftira ile üniversiteden atılan profesörü konu alan Babil  TT oldu

 

Usta oyuncu Halit Ergenç'in uzun bir süre sonra ekranlara döndüğü "Babil" dizisi Twitter dünya listesinde birinciliğe yükseldi. Bergüzar Korel de eşi Halit Ergenç'e mesaj gönderdi.

18.01.2020
Yazı Boyutu:  
 İlk bölümü dün gece Star TV’de yayınlanan Babil isimli dizi sosyal medyada ilk gündem oldu. Üniversiteden iftiraya uğrayarak ihraç edilen bir akademisyen ve ailesini konu alan dizi hakkında yapılan paylaşımlarda genellikler beğeni mesajları verildi.

Ay Yapım imzalı dizide, Halit Ergenç, Ozan Güven, Aslı Enver, Birce Akalay, Nur Fettahoğlu ve Mesut Akusta başrolleri paylaşıyor. 

Yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın yaptığı, hikaye ve senaryosunu Nüket Bıçakçı ve Özlem Yücel’in kaleme aldığı Babil’de bir ekonomi profesörü olan İrfan’ın (Halit Ergenç) hayatı, haksız yere işten atılması ve 7 yaşındaki oğlu Deniz’in (Beren Kasımoğulları) hastalanmasıyla yaşadıkları anlatılıyor.

İrfan tüm bunların ardından karısı Eda’nın (Nur Fettahoğlu) çocukluk arkadaşları Egemen’den (Ozan Güven) yardım istemesiyle kendisini karanlık bir maceranın içinde buluyor. Evlenmek üzereyken ayrıldığı büyük aşkı İlay’ın (Birce Akalay) tehlikeli iş adamı Süleyman’ın (Mesut Akusta) sevgilisi olarak ortaya çıkmasıyla birlikte, İrfan birçok sınavla karşı karşıya kalıyor. 

Bergüzar Korel'den eşi Halit Ergenç'e mesaj 

Öteyandan uzun bir aradan sonra Babil ile televizyona dönüş yapan oyuncu Halit Ergenç’e meslektaşı ve eşi Bergüzar Korel’den destek geldi.

Halit Ergenç, performansıyla sosyal medyada da çok gündem oldu. Ergenç’in yanı sıra, Ozan Güven, Aslı Enver, Birce Akalay, Nur Fettahoğlu ve Mesut Akusta gibi usta oyuncular da izleyicilerden beğeni topladı.
 
Halit Ergenç'in idealist bir ekonomi profesörü olan ‘İrfan’ karakteriyle izleyici karşısına çıktığı dizideki oyunculuğuyla ilgili Bergüzar Korel de Instagram hesabından “Senin mesleğine olan; aşkını, yeteneğini, saygını heyecanını seveyim.. #Babil” mesajını paylaştı: 

.
Dizinin ilk bölümünün ardından yapılan  diğer paylaşımlardan bazıları  ise şöyle:


Üye OlÜye Girişi