Kadın cinayetiyle suçlanan Antepli işadamından 4 şart

 

İnternet sitesinden tanıştığı Kazakistan uyruklu genç kadınla Antalya'da 5 yıldızlı otelde birlikte olan Gaziantepli işadamı, yargılandığı cinayet davasında mahkemeden çeşitli taleplerde bulundu.

26.03.2019
Yazı Boyutu:  
Gaziantepli iş adamı Altay Aksoy (33), geçen yıl 19 ekim'de Antalya'da 5 yıldızlı bir otelde birlikte kaldığı Kazakistan uyruklu  Nailia Nutfullina'yı öldürmek suçundan tutuklu olarak yargılanıyor.

Rus arkadaşlık sitesinde tanışıp arkadaş olduğu Kazakistan uyruklu Nailia Nutfullina ile Antalya'da daha önce de birlikte olan Altay Aksoy, yine aynı kentte birlikte tatil için  Nailia Nutfullina'yı Türkiye'ye çağırdı. Nailia Nutfullina ülkesinden, Altay Aksoy ise Gaziantep'ten gelerek, Antalya'da 5 yıldızlı otele yerleşti. Tatil sırasında Nutfullina, Aksoy'a ayrılmak istediğini söyledi. İkili arasında çıkan tartışma sırasında, genç işadamı  birkaç kez tokatladığı Nailia Nutfullina'yı daha sonra tekmeledi, başını defalarca yumruklayıp yere vurdu.

Otel görevlilerinin müdahalesi sonucu, Aksoy polise teslim edildi, ağır yaralanan Nutfullina ise hastanede yoğun bakımda tedavi altına alındı. Genç kadın 21 gün sonra  öldü.

Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu olarak çıkan sanık Altay Aksoy, mahkeme heyetinden cinayetle suçlandığı, Nailia Nutfullina'nın mezardan çıkarılıp yeniden otopsi yapılmasını,  olay günü kaldığı odanın katındaki kamera kayıtlarının incelenmesini ve 
duruşmaların kapalı yapılmasını ve yayın yasağı getirilmesini talep etti.

Sanık  Altay Aksoy'un vekili Bilge Kağan Konyalıgil müvekkilinin öldürme kastıyla hareket etmediğini belirterek kadın ağır tahrik altında kaldığı için şiddet uyguladığını öne sürdü.

"Migren ve bağırsak hastalığım var. Ailem mağdur. Tahliyemi talep ediyorum" diyen iş adamının tahliye istemi ise mahkemece kabul edilmedi. 
(Fotoğraf: Hürriyet)


Üye OlÜye Girişi