Kars'ta kaybolan 3 yaşındaki kızın dere kenarında eteği bulundu

 

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde oyun oynarken kaybolan 3 yaşındaki kız çocuğunun bulunması için yeniden başlatılan arama çalışmalarında küçük kızın dere kıyısında eteği bulundu.

14.05.2019
Yazı Boyutu:  
Sarıkamış'ın Ortakale köyünde önceki gün evlerinin yakınında oynadığı sırada kaybolan 3 yaşındaki Nurcan Sade için başlatılan arama çalışmalarına dün havanın kararması sebebiyle ara verilmişti.AFAD görevlilileri ve JAK timleri tarafından bu sabah yeniden başlatılan arama çalışmaların sırasında köye 4 kilometre uzaklıkta küçük kızın eteği dere kıyısında bulundu.

Sabah Gazetesi'nin AA mahreçli haberine göre, Nurcan Sade'nin babası Hayrettin Sade, bulunan eteğin kızının en sevdiği etek olduğunu belirterek, "Kızımın eteğinin bulunduğu alan köye yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta. Ekipler eteği bana gösterdiler, etek kızımın eteği. Bu etek onun ölüm gelinliği oldu, bu eteği o kadar severdi ki üzerinden hiç çıkarmazdı" diye konuştu.


Gözyaşlarını tutamayan baba Sade, "Arama çalışmaları için Allah devletten razı olsun. Bu eteği buldum, en azından suya düştüğünü biliyorum. Bu kadarını söyleyebilirim, başka bir şey diyemiyorum." dedi.

Ekiplerin küçük çocuğu bulmak için çalışmaları devam ediyor.

Üye OlÜye Girişi