Köpeği arabanın arkasına bağlayarak sürükleyen kişiye 225 lira ceza

 

Otomobilin arkasına bağladığı ve iddiasına göre başka bir aracın çarpması sonucu ölen köpeği sürükleyen kişiye para cezası verildi

02.02.2018
Yazı Boyutu:  
Adana'nın Çukurova ilçesinde gerçekleşen olayda iddiaya göre, bir kişinin hafif ticari aracın arkasına bağladığı ölmüş köpeği sürüklediği videosu sosyal paylaşım sitelerinde görülünce Adana Emniyet Müdürlüğü Çukurova İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Görüntüden 01 KC 35 plakalı aracın Hakkı Koca isimli şahsa ait olduğu tespit edildi. Koca, polis merkezine getirilerek ifadesi alındı.

'GÖMMEK İSTEDİM'

Polise verdiği ifadede köpeğin kendisine ait olduğunu, başka bir aracın çarpması çarpması sonucu öldüğünü söyleyen Koca’nın, “Köpeği orada bırakmak istemedim onu gömmek istedim. Tek başıma olduğum için kaldıramadığımdan otomobile bağlayıp ileride uygun bir yere götürmek istedim” dediği öğrenildi.

Hakkı Koca’ya idari para cezası işlemi başlatıldı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar 7. Bölge Müdürlüğü Adana Şubesi tarafından Koca’ya bin 255 lira para cezası verildi. Şahıs, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Üye OlÜye Girişi