Melike son yolculuğuna pilot tulumuyla uğurlandı

 

Kuveyt'ten İstanbul'a dönüşte İran'da düşen BaşaranHolding'e ait jette hayatını kaybeden 11 genç kadından 9'u toprağa veriliyor.

15.03.2018
Yazı Boyutu:  
Yürekleri yakan feci kazanın kurbanlarından FETÖ mağduru pilot Melike Kuvvet'in cenaze töreni Konya'da yapıldı. Kuvvet'in tabutunun üzerine binbaşı rütbesi olan pilot tulumu bırakıldı. Cenazelerden 8'i İstanbul ve diğer illerde  son yolculuklaına uğurlanıyor.

İSTANBULLiana Kalma Hananel için, Arnavutköy Musevi Mezarlığı'nda cenaze töreni yapıldı. Cenazeye Hananel'in çok sayıda yakını da katıldı. Hananel burada toprağa verildi.Jasmin Baruh Siloni de törenin ardından Ulus Aşkenaz Musevi Mezarlığı'na defnedildi.

Başaran Holding'inyönetim kurulu üyesi 28 yaşındaki Mina Başaran ile Sinem Akay ve Burcu Gündoğar Urfalı için ise İstanbul Ataköy 5. Kısım Camisi'nde ikindi namazına müteakip cenaze töreni düzenlenecek. 

Buradaki törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak.Hostes Eda Uslu'nun cenazesi Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Camii'nden öğle namazı sonrasında kaldırılacak.

Ayşe And ve Asligül İzmirli ise Zincirlikuyu Camii'nden son yolculuğa uğurlanacak.

KONYA


TABUTUNUN ÜZERİNE PİLOT TULUMU BIRAKILDI

Melike Kuvvet'in tabutunun üzerine binbaşı rütbesi olan pilot tulumu bırakıldı. Kuvvet, yüzbaşı rütbesinde FETÖ kumpasıyla ordudan atılmıştı. Pilot Melike Kuvvet yaşasaydı iade-i itibar ile binbaşı rütbesiyle Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na geri dönecekti. Anne Emine Umman ve ablası İlknur Kuvvet Çelik tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

ZEYNEP COŞKUN YARIN BURSA'DA TOPRAĞA VERİLECEK

Zeynep Coşkun yarın Bursa'da defnedilecek. Düşen jette hayatını kaybeden kaptan pilot Beril Gebeş'in cenazesi için kimlik (NTV)

Üye OlÜye Girişi