Nuriye Gülmen görüşe tekerlekli sandalye ile çıkabiliyor

 

İşlerine geri dönme talebiyle 97 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın avukatı Engin Gökoğlu, eğitimcilerin her an kalp yetmezliği yaşayabileceğini, taleplerinin bir an önce kabul edilmesi gerektiğini söyledi.

13.06.2017
Yazı Boyutu:  
Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında Kanun Hükmünde Kararname ile  görevlerinden uzaklaştırılan  işlerine iadeleri için Ankara Yüksel Caddesinde açlık grevi direnişi sırasında tutuklanan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın avukatları durumlarının kritik olduğunu açıkladı.

Gülmen ve Özakça’nın tutukluluğu öncesi düzenli sağlık kontrollerini yapan Dr. Koyuncu, “Kalp yetmezliğine doğru gidiş başladı” demişti.

Sincan Cezaevi’nde Nuriye Gülmen ile ve Semih’ Özakça'yı ziyaret eden avukatları, durumlarının kritik olduğunu ve her an kalp yetmezliği yaşayabileceklerini belirterek taleplerinin bir an önce kabul edilmesi gerektiğini söyledi.

İşlerine geri dönme talebiyle Cezaevinde de 97 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın avukatı Engin Gökoğlu, müvekillerinin her an kalp yetmezliği yaşayabileceğini, taleplerinin bir an önce dikkate alınmasının önemine vurgu yaptı.

Evrensel’in haberine göre Sincan Cezaevi’nde Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’yı ziyaret eden avukat Engin Gökoğlu, Nuriye Gülmen’in artık tekerlekli sandalye ile görüşlere geldiğini belirtirken, durumunun da daha kritik olduğunu dile getirdi.

GÜLMEN’E B1 VİTAMİNİ VERİLMİYOR

Gülmen’in B1 vitamini sıkıntısı çektiğini ve görüştüğü tarihte kendisine B1 vitamini verilmediğini kaydeden Gökoğlu, bu nedenle unutkanlığının arttığını ifade etti.

Ayrıca Gülmen’le aynı koğuşta kalan ve ona refakat edenlere “slogan attıkları” gerekçesiyle hücre cezası verildiğini hatırlatan Gökoğlu, cezanın onaylanması durumunda Gülmen’in tek başına bırakılacağını vurguladı. Gülmen’in hızla kilo kaybettiğini belirten Gökoğlu, Gülmen’in savunmasını hazırlamak için istediği kitaplara sınırlama getirildiği bilgisini de verdi.

“TALEPLERİ BİR AN ÖNCE KABUL EDİLMELİ”

Semih Özakça’nın şu an için görüşe yürüyerek geldiğini ifade eden Gökoğlu, Gülmen kadar olmasa da Özakça’nın da kilo kaybının devam ettiğine dikkat çekti. Özakça’nın B1 vitamini sorununu çözdüklerini belirten avukatları, ikisinin de durumunun kritik olduğunu söyledi. Taleplerinin çok basit olduğunu belirten Gökoğlu, Gülmen ve Özakça’nın her an kalp yetmezliği yaşayabileceğini, bir an önce taleplerinin kabul edilmesi gerektiğini vurguladı.Üye OlÜye Girişi