Prof.Dr Cemil Taşçıoğlu,Covid-19'dan yaşamını yitirdi

 

Koronavirüs tedavisi gören Cemil Taşcıoğlu hayatını kaybetti.

01.04.2020
Yazı Boyutu:  
Yeni tip koronavirüs (COVID-19) nedeniyle 16 Mart'tan bu yana tedavi gören İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fekültesi  İç Hastalıkları Uzmanı  Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu hayatını kaybetti.

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, Taşcıoğlu'nun 16 Mart'tan bu yana fakülte hastanesinde koronavirüs tanısıyla tedavi edildiğini aktardı. 

Tükek, "Hocamız bütün tıp camiasının hayranlıkla izlediği bir isim. Kendisini öğrencilerine ve hastalarına adamaya devam etti. Asistanından öğrencisine kadar herkesin sevdiği bir ulu çınar. Maalesef bir hastadan kapmış olduğu koronavirüs nedeniyle 15 günlük yoğun bakım mücadelesi sonlandı. Bu süreçte inanılmaz bir çaba gösterildi." diye konuştu.

Prof. Dr. Tükek, Taşcıoğlu'nun tedavisinin çok sayıda uzman hekimin olduğu bir kurul tarafından sürdürüldüğünü ancak tüm müdahalelere rağmen kaybedildiğini sözlerine ekledi.  

Öteyandan, Fahrettin Koca toplantıda  Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu'nun hayatını koronavirüs hastalığı nedeniyle kaybettiğinin anımsatılması üzerine çok iyi bir insan olan Taşcıoğlu'nun görevinin başında son güne kadar hizmet vererek hayata veda ettiğini söyledi.

Bakan Koca, Taşcıoğlu'nun ailesine, yakınlarına, camiaya başsağlığı diledi.

Ayrıca  Cumhurbaşkanı Erdoğan'da Taşçıoğlu'nun coronavirüsten hayatını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirerek , ailesine veyakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu. (Kazete)


Üye OlÜye Girişi