Üç kızından ikisi bakan oldu

 

Denizli'de yalnız yaşayan 80 yaşındaki Gülseren Bostancı, kızları Selma Aliye Kavaf'tan sonra Sema Razamanoğlu'nun da bakan olmasından son derece mutlu

24.11.2015
Yazı Boyutu:  
AK Parti Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu'nun kabineye girmesine en çok sevinenlerden biri, annesi 80 yaşındaki Gülseren Bostancı oldu. Önceden diğer kızı Selma Aliye Kavaf ile aynı sevinci yaşayan anne Gülseren Bostancı, aile için mutlu haberi yakınlarının telefonuyla öğrendi.


 
Denizli'nin ilk kadın milletvekili olan Selma Aliye Kavaf'ın ardından Denizli'den bir kadın bakan daha çıktı. 2009 ile 2011 yılları arasında Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevini yürüten Selma Aliye Kavaf'ın ardından, aynı aileden Sema Ramazanoğlu, ismi değiştirilen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına getirildi.

Sema Ramazanoğlu'nun göreve getirilmesine biri var ki diğerlerinden fazla sevindi. Dört yıl önce kocası 84 yaşındaki Niyazi Bostancı'yı yitiren ve Denizli'nin Mehmetçik Mahallesi'nde yalnız yaşayan dört çocuk annesi Gülseren Bostancı, ikinci kez bir çocuğunun bakan olmasının mutluluğunu yaşadı. Üç kızından ikisi Bakan olan Gülseren Bostancı, mutlu haberi Çeşme'de yaşayan ağabeyinin telefonla aramasıyla öğrendi."ŞİMDİ SIRA SEMA'YA GELDİ"

Anne Gülseren Bostancı, evinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Televizyonu açmadığını, rahatsız olduğunu ve uyuduğu söyleyen Gülseren Bostancı, "Devletimize, milletimize hayırlı olsun. Bu ikinci bakan. Herkese nasip etsin inşallah. Hayırlı olur ailemize. Kızım çok çalışmış. AK Parti kurucuları arasında, çok emeği var. Telefonlar sürekli çalıyor. Televizyonu açmadım. Ağabeyim aradı ondan öğrendim. Sema hanım çok çalışkandır. Bütün çocuklarım öyledir. Babaları da öyleydi. Amcaları onlara rehber oldu. Selma da önce milletvekili sonra bakan oldu. Şimdi sıra Sema'ya geldi. İkisinin de partide çok emeği var. Sema'nın çocukları küçüktü. Parti için çok çalıştı emeği var, hakkıydı. Üç kızımdan ikisi bakan oldu. Allah, tamamına erdirsin. Allah nazardan saklasın. Çok çalışmış haybeden değil, emekleri var" dedi.


Anne Gülseren Bostancı, kızının bakan olması nedeniyle komşuları ve yakınlarının ziyaretçi akınına uğruyor ve tebrikleri kabul ediyor.

Ramazan ÇETİN/DHA

Üye OlÜye Girişi