10 erkek öğrenciye tecavüzden yargılanan öğretmen: Ben yapmadım

 

Karaman'da çocuk tecavüzü skandalının kahramanı Muharrem B. : Ensar Vakfı ve KAİMDER yurtlarında tek sorumlu olduğunu açıkladı

20.04.2016
Yazı Boyutu:  
KARAMAN'da 10 erkek öğrenciye 'cinsel istismarda' bulunduğu iddiasıyla tutuklanan ve hakkında 600 yıla kadar hapis cezası istenen sınıf öğretmeni 54 yaşındaki Muharrem B. bugün çıkarıldığı ilk duruşmada, "Kimseye tecavüz etmedim... Çocuklar kendi aralarında yaptıklarını benim üzerime atıyorlar" dedi.

Basına kapalı yapılan duruşmada zanlıyı savunması için bir avukat zor ikna edildi. Duruşmaya ses ve görüntülü sistemle katılması beklenen sanık duruşma salonunda ifade vererek Suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

Karaman'da kentin en önemli okullarından Gazi Mustafa Kemal İlkokulu'ndan görevli sınıf öğretmeni Muharrem B., Ensar Vakfı ile Karaman İmam Hatip Okulları Mezunları Derneği'ne (KAİMDER) ait kayıt dışı yurtlarda barınan 10 erkek öğrenciye 'cinsel istismarda' bulunduğu iddiasıyla geçen 5 mart günü tutuklanmıştı.

İLK KEZ HAKİM KARŞISINDA

Mağdurlardan 7’sine tecavüz, 2’sine cinsel istismar, 1’ine de müstehcen görüntü izletip taciz etmekten 600 yıla yakın hapsi istenen sanık Muharrem B., 'kasten yaralama' 'çocuğu müstehcen yayınları okumaya ve seyretmeye teşvik', 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı', 'cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyet yoksun kılma', 'çocuğun cinsel istismarı' suçlamalarından Karaman Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandı.

Sanık öğretmen Muharrem B.'nin duruşma  salonuna getirilmesinden sonra iddianame okundu. 

Muharrem B. ilk ifadesinde hakkındaki suçlamaları reddetti:

MUHARREM B.'NİN İFADESİNDE AYRINTILAR

Tecavüz sanığı Muharrem B.'nin ifadesinde dikkat çeken ayrıntılar şöyle: 

 - "Ben yapmadım. polisler çocukları yanlış yönlendirmiş... Polis bana baskı uyguladı. ‘Sen anlat burada ceza almazsın’ dedi. 

-Eşcinsel değilim, tutuklamasınlar diye öyle söyledim, kimseye tecavüz etmedim... Çocuklar kendi aralarında yaptıklarını benim üzerime atıyorlar" (İddianameden basına yansıyan bir haberde Muharrem B.’nin çocuklara cinsel istismarda bulunduğunu itiraf ettiği belirtilmişti).. 
-Çocuklara porno izlettirerek cinsel istismarda bulunduğu belirtilen Büyüktürk, "Çocuklar fen dersinde hayvanlarda üremeyi sordular, bende google ve youtube video açtım" dedi...

-"Polis seni sadece Adana'da hastaneye yatırırlar" dediği için önce iddiaları kabul etmiştim... Ben sadece öğrencilerimin ve velilerin olduğu ortamda yargılanmak istiyorum...

-Çocukların sınav dönemlerinde, onları teselli etmek için yanlarına yatıyordum...

-Sanık Muharrem B.: Bana komplo kuruldu.

- Ben Ensar Vakfı ve Kaimder yurtlarında tek sorumluydum...

MUHARREM B. ENSAR BAŞKANINI YALANLADI

Ensar Vakfı konuyla ilgili yapılan açıklamada öğretmenin 2013 yılında 5 aylık bir süre için gönüllü olarak vakfımız şube merkezinde etüt öğretmenliği yaptığı söylemiş; olayla ilgili haber yapanlar ve konuyu gündeme getirenleri ise linç kampanyası başlatmakla suçlamıştı. 

Vakıf açıklamasında şu satırlara yer vermişti: "Bu iğrenç olayı kullanarak Vakfımızın adını karalamaya çalışan, itibar suikastı için tüm çirkefliklerini ortaya saçan kötü niyetli kişi ve gruplara yönelik hukuki haklarımızı kullanacağımızı belirtmek isteriz."

DURUŞMADA DİĞER GELİŞMELER

-Avukat sanık öğretmenin beraatini istedi...

-Karaman davasında 'Tanık'lar: Sanık çok sevilen, saygıdeğer biri.. çocukları çok seven biri, çocuklar da onu çok seviyordu'

-Avukat Ütebay: Sanığa ait bilgisayar kayıtları suça dair ciddi emareler taşıyor.

-Avukatların soruşturmanın genişletilmesi talebi reddedildi

-Katılanlar vekillerinin Ensar, Kaimder, Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Karaman Valiliği hakkında suç duyurusunda bulunma istemlerinin reddine, kapalılık kararının kaldırılmasına karar verildi.

-Karaman sanığına son sözleri soruldu: Ben kurban oldum, suçsuzum..

(KAZETE)
Üye OlÜye Girişi