10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü  kutlanıyor

 

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün 49. Yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutluyor

07.01.2010
Yazı Boyutu:  

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı, İzmir de iki ayrı etkinlikle kutlanacak.7_orgut_igc_kutlama.php

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu ndan yapılan açıklamaya göre, ilk kutlama, 10 Ocak 2010 Pazar günü cemiyet lokalinde saat 10.30 da kahvaltı buluşma olarak başlayacak.

Bu  etkinlikte usta "haberci" ve fotoğrafcı Coşkun Aral ın mesleki birikimleri ve mesleğin sorunlarına ilişkin düşüncelerini paylaşacağı  bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Söyleşinin ardından her yıl olduğu gibi bu yıl da  çalışan en deneyimli gazetecilere plaket verilecek.

En Deneyimli Gazeteci Ödülü nün bu yıl  Yeni Ekonomi Gazetesi İmtiyaz Sahibi Nedim Çapman  ile Yeniasır Gazetesi  spor yazarı  Gürkan Ertaç a verileceği açıklandı.

Plaket töreninin ardından İzmir Gazeteciler Cemiyeti  ve Gazeteciler Federasyonu Başkanı Başkanı Atilla Sertel, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir konuşma yapacak.

Aynı gün akşam saat 19.30 da da İzmir Gazeteciler CemiyetiBuca Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen “Geleneksel Çalışan Gazeteciler Balosu – Ödül Töreni”nde bir araya gelinecek.

Buca Gölet Restoran da gerçekleştirilecek geceye katılacaklar için saat 19.00’da İzmir Ticaret Lisesi (Eski lokal) önünden ve Karataş İzmir Gazeteciler Cemiyeti Lokali önünden araç kaldırılacak.


Üye OlÜye Girişi