100 Kişilik mahalleye 1000 Kişilik cami

 

Samsun Valisi, muhtarları israftan kaçınmalarını konusunda uyardı

26.05.2015
Yazı Boyutu:  

 

Samsun'un Çarşamba ilçesinde, İçişleri Bakanlığı'nın uygulamaya koyduğu "Muhtar Bilgi Sistemi" hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Vali Şahin'in muhtarlara yaptığı uyarılar dikkat çekti.

 

Samsun'un Çarşamba ilçesinde, İçişleri Bakanlığı'nın uygulamaya koyduğu "Muhtar Bilgi Sistemi" hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Çarşamba, Terme, Ayvacık ve Salıpazarı ilçelerindeki mahalle muhtarlarına Muhtar Bilgi Sistemi hakkında verilen eğitim toplantısının ardından konuşan Samsun Valisi İbrahim Şahin, yurttaşlara israftan kaçınmayı önerdi. Şahin bu konuda muhtarların da örnek olmasını  isteyerek şunları söyledi:

 

 

"Vatandaş mahallenizde ev yapacağı zaman onu daha mütevazi duracak bir ev yapma konusunda açıklamalar yapın. Betondan daha çok ahşap ağırlıklı evler tercih ettirin. Konuyla ilgili bir kaç proje çizildi. Maketleri de yapılıyor. En azından yapılan binanın dış görünümü bulunduğu mahalleye uygun olsun. Baktığınızda mahallede 2 katlı evlerin yanında, 5 katlı bir bina duruyor. Bu da estetik görünümü bozuyor. Belediyelerde projesini çizdiğimiz bu binalar gösterilebilir. Vatandaşlar buna göre evlerini yaptırabilir. Bir de cami yapımı hususlarında muhtarlarımızdan isteklerim olacak. Cami yapımında yarış var. 100 kişinin olduğu bir mahalleye 1000 kişilik cami yapılıyor. Muhtarlarımızın bu konuda fazlaya gitmemesini istiyorum. Bildiğimiz gibi dinimizce israftan kaçınmalıyız. Bunlara dikkat etmeliyiz" şeklinde konuştu.

Toplantıda yapılan konuşmaların ardından soru-cevap bölümüne geçildi. Vali İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, mahalle muhtarlarından sorunları konusunda bilgiler aldı. Sorulan soruların ardından program son buldu. (Haberexen)

 

 


Üye OlÜye Girişi