12 yaşındaki çocuğa cinsel istismara 5 yıl hapis cezası

 

İstismarcı duruşmada 'taytının kumaşına bakmak için çocuğun baldırına dokundum' dilye kendini savundu

02.10.2017
Yazı Boyutu:  

Antalya'nın Serik ilçesinde 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan Emrah Arslan 5 yıl hapisle cezalandırıldı. Antalya'nın Serik ilçesinde 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu için tutuklu yargılanan 22 yaşındaki Emrah Arslan, duruşmada çocuğun taytının kumaşına bakmak için baldırına dokunduğunu iddia etti ve pişman olduğunu söyledi. Mahkeme, sanığı 'cinsel sarkıntılık'tan 5 yıl hapisle cezalandırdı.
 

Geçen mayıs ayında Serik'te 12 yaşındaki M.Y.'ye sokakta cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan sanık Emrah Arslan'ın yargılandığı davaya Manavgat 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Duruşmada tarafların avukatları hazır bulunurken, sanık Emrah Arslan ise tutuklu bulunduğu Alanya Cezaevi'nden SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) aracılığıyla katıldı. Duruşmada mütalaa veren savcı, sanığın çocuğa "cinsel sarkıntılık" suçundan cezalandırılmasını, indirim hükümlerinin uygulanmamasını ve tutukluluk halinin devamını talep etti.

BERAATINI İSTEDİ!

Sanık Emrah Arslan ise pişman olduğunu belirterek M.Y.'nin taytının kumaşına bakmak için baldırına dokunduğunu iddia etti. Arslan, "Böyle bir olay gerçekleştiği için mahkemenizden ve mağdurun ailesinden çok özür diliyorum. Pişmanım, beraatımı talep ediyorum" dedi.

Verilen aranın ardından mahkeme heyeti, sanığı 'çocuğa cinsel sarkıntılık' suçundan 5 yıl hapisle cezalandırarak, indirim uygulamadı ve tutukluluk halinin devamına hükmetti. (Antalya/DHA)

 


Üye OlÜye Girişi