13 yaşındaki çocuk zorla evlendirilirken son anda kurtarıldı

 

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bir ayda ikinci çocuk evliliği skandalı yaşandı.kendisinden 10 yaş büyük kuzeniyle evlendirilmeye çalışılan kız çocuğu, düğün bitiminde gerçekleştirilen polisoperasyonuyla kurtarıldı.

01.02.2018
Yazı Boyutu:  
Mardin Kızıltepe'de 13 yaşındaki F.B., 23-24 yaşlarındaki kuzeni İ.B. ile zorla evlendirilmeye çalışıldı. Kızıltepe merkezinde yüzlerce kişinin katılımıyla düğün yapılan salonun önüne gelen polis, düğünün sona ermesi ve davetlilerin salondan ayrılmasıyla birlikte, kız çocuğunu alarak, Çocuk Şube Müdürlüğüne götürdü. Çocukla evlenmeye çalışan istismarcı ve iki ailenin üyelerinin de gözaltına alındığı öğrenildi.

BİR AYDA İKİNCİ SKANDAL

İleri Haber'in İHA mahreçli haberine göre, Kızıltepe’de, yaklaşık bir ay önce de, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne 14 yaşındaki D.K. adlı kız çocuğunun, kendinden 10 yaş büyük M.A.İ. (24) ile zorla evlendirileceği bilgisi ulaşması üzerine operasyon yapılmıştı. Operasyonda, kız çocuğu kurtarılırken çocukla evlenmeye çalışan istismarcı ve her iki tarafın aileleri gözaltına alınmıştı. 

Üye OlÜye Girişi