15 gündür kayıp küçük Leyla'yı avcılar da arıyor

 

Ramazan Bayramı'nın birinci günü kaybolan 3 yaşındaki Leyla'nın bu sabahki arama çalışmalarına Batman'dan gelen avcılar da katıldı.

01.07.2018
Yazı Boyutu:  
Bayramın birinci günü kaybolan 3 yaşındaki Leyla'dan halen bir iz yok. Ağrı merkeze bağlı Bezirhane köyünde, 15 Haziran sabahı kaybolan Leyla Aydemir’i arama çalışmaları sabahın erken saatleriyle yeniden başladı.

İçişleri Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, AFAD ve sağlık ekipleri ile JAK timi, korucular ve avcıların katıldığı aramalarda, kadavra arama köpekleri de kullanılıyor. Metruk binalar kontrol edilirken, köyde ve çevresinde yapılan yumuşak zemin arama çalışmasına da devam ediliyor. Batman’dan bir grup avcı da bugün Ağrı’ya gelerek arama çalışmalarına katıldı.

Leyla’nın kaybolduğu ilk günden itibaren köye gelerek çalışmalara katkıda bulunan Van AFAD ekipleri bugünde çalışmalarını kaldığı yerden devam ettiriyor. 

Ekip amiri Faysal Işık, her yeri en ince ayrıntısına kadar aramaya devam ettiklerini bildirdi. Işık, “Köyde aranmayan yer kalmadı. Her yer en az 10 kez arandı. Köyde bulunan diğer arama ekipleri ile birilikte koordineli çalışıyoruz. Arazi çok büyük ve yüksek otlar var. Askerler ve biz araziyi tarak şeklinde arayıp Leyla’ya ulaşmaya çalışıyoruz. Şüphe uyandıran yerler kazılıp bakılırken, kadavra köpekleri ile kontrol ediliyor. Buradaki arama çalışmalarına katılanlar büyük bir özveri ile çalışmalarını sürdürüyor. Tek isteğimiz Leyla’ya sağ salim ulaşmak” diye konuştu. Foto: Gazeteduvar)
Üye OlÜye Girişi