15 Temmuz gecesini anlatan filmin yapımcısı cezaevinde

 

Başarısız darbe girişimi gecesini konu edinen Uyanış Filmin yapımcısı Ali Avcı örgüt yöneticiliğinden tutuklandı.

19.07.2017
Yazı Boyutu:  
15 Temmuz gecesini anlatan ‘Uyanış’ filminin fragmanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başına silah dayanan görüntülerden sonra büyük tepki toplayan filmin yapımcısı Ali Avcı dün çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimi tarafından tutuklandı.

Hürriyet'ten Fırat Alkaç  ve CeylanSever'in haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başına silah dayanan görüntülerden sonra büyük tepki toplayan “Uyanış” filminin yapımcısı Ali Avcı, 13 Temmuz tarihinde Bağcılar’daki evinde gözaltına alınmıştı. Avcı’nın evinde saklandığı belirlenen ve Yıldız Teknik Üniversitesi’ndeki FETÖ soruşturması kapsamında hakkında arama kararı bulunan Doç. Dr. Fetullah Karabiber de gözaltına alınmıştı. 

Örgüt yöneticiliğinden tutuklandı

Emniyette sorgusu tamamlanan Ali Avcı dün Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne gönderilen Avcı “Silahlı terör örgütü yöneticiliği” suçundan tutuklandı. Avcı ile aynı evde yakalanan ve farklı bir soruşturmadan gözaltına alınan Doç. Dr. Fetullah Karabiber de tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ali Avcı'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hayatını anlattığı Reis filminin galasına ise devlet prokülünden sadece o dönem Başbakan yardımcısı olan sadece Bülent Arınç katılmıştı. Erdoğan ise filmi izlememişti. Üye OlÜye Girişi