15 yaşındaki Melisa, babasının psikolojik şiddetine dayanamayıp intihar etti

 

İzmir’in Ödemiş ilçesinde yaşayan 15 yaşındaki Buse Melisa K. dün akşam saatlerinde emekli astsubay olan babasının beylik tabancasıyla hayatına son verdi. Babası, kızını intihara sürüklemekten gözaltına alındı.

05.09.2020
Yazı Boyutu:  
Olay dün saat 02.00 sıralarında Hürriyet Mahallesi Şehit Özpolat Caddesi’ndeki meydana geldi. Buse Melisa K., emekli astsubay babası Özay K.’nin beylik tabancasını başına ateşledi. 

Baba Özay K.'nin, olaydan sonra polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Babaya, 'intihara sürükleme' suçlaması yöneltildiği öğrenildi.Öte yandan Twitter'dan daha önce yaptığı paylaşımlarda babasından baskı gördüğünü yazan Buse Melisa K., son tweet'inde de "Tetiği çektim" ifadesini kullandığı görüldü.Silah sesine uyananlar ise Buse Melisa K. yı yaralı halde buldu. Ağır yaralı halde hastaneye kaldırılan Melisa kurtarılamadı ve yaşamını yitirdi

SON PAYLAŞIMI; "TETİĞİ ÇEKTİM" OLDU

Genç kızın intiharının ardından sosyal medya paylaşımları ortaya çıktı. Buse Melisa K.’nın babası Özay K. ile tartıştığı ifade edilirken intihar etmeden önce sosyal medya hesabından ölmek istediğini yazdı.

“İki yıldır değişmeyen şey sizin söylediklerinizle değişmeyecek. Şimdi lütfen bırakın biraz daha sakinleşip gideyim”, “Bir şey değişmeyecek, iki yıl oldu değişmeyecek”, “İçimde tutmak istemiyorum, aslında keşke ben yerime babam ölse” yazan Buse Melisa K., son paylaşımında ise “Tetiği çektim” diyerek bir tweet attı.

PAYLAŞIMLAR ÜZERİNE BABA GÖZALTINDA

Öte yandan, bu paylaşımlar üzerine Buse Melisa K.’nin babası emekli astsubay Özay K., intihara yönlendirme olduğu kanaatiyle savcının talimatıyla Ödemiş Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.

İntihar olayından önce kızıyla tartıştığı öğrenilen babaya, 'intihara sürükleme' suçlaması yöneltildiği öğrenildi.

 EMNİYETTE NE DEDİ?

Özay K., emniyetteki ilk ifadesinde, gece saatlerinde annenin çığlığı ile uyanarak balkona gittiğini, eşini kızının başında gördüğünü, kendisine ait olan silahı eşinin alarak koridorda bir yere bıraktığını, daha sonra eşinin 112 ekipleri ile birlikte hastaneye gittiğin söylediği öğrenildi.

Yine Özay K.’nin ifadesinde, kızına herhangi bir şiddet uygulamadığını, ders çalışma nedeniyle sözlü bir tartışma yaşandığını aktardığı öğrenildi. Özay K., daha sonra emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

1. Polisin olayla ilgili soruşturması sürerken, Melisa’nın babasının psikolojik baskısı yüzünden intihar etmesi sosyal medyanın gündemine oturdu

1. Polisin olayla ilgili soruşturması sürerken, Melisa’nın babasının psikolojik baskısı yüzünden intihar etmesi sosyal medyanın gündemine oturdu;

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.Üye OlÜye Girişi